reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Grunwald 1410” na kanałach TVP

dodano: 2023-07-15 07:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Grunwald 1410” W sobotę, 15 lipca br. o godz. 21:30 na kanałach TVP1 i TVP Info, a w kolejnych dniach w stacjach TVP Polonia („Uwaga - premiera!”), TVP Dokument i TVP Historia, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Grunwald 1410”. Producentem i dystrybutorem fabularno-dokumentalnego filmu jest TVP. Występują Milena Staszuk, Bożena Czwojdrak, Piotr Węcowski, Tadeusz Grabarczyk, Alfredas Blumblauskas, Marcin Piętowski, Jędrzej Jezierski, Kacper Młynarkiewicz, Dawid Czupryński, Krzysztof Brzazgoń, Maciej Raniszewski, Filip Gurłacz, Szymon Nygard, Michał Chorosiński i Sebastian Skoczeń. Film pojawi się też w serwisie TVP VOD. Produkcja nawiązuje do serialu „Korona królów. Jagiellonowie”.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Grunwald 1410”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bitwa pod Grunwaldem - najsłynniejsza bitwa w polskich dziejach przedstawiona zostanie w filmie „Grunwald 1410” z punktów widzenia trzech jej najważniejszych uczestników: króla Polski Władysława Jagiełły (w tej roli Sebastian Skoczeń), wielkiego księcia Litwy Witolda (Michał Chorosiński) oraz wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego Ulryka von Jungingenena (Szymon Nygard). W ich postaci wcielą się odtwórcy wymienionych ról w serialu Telewizji Polskiej „Korona królów. Jagiellonowie” (emisja na kanałach TVP1, TVP Wilno, Biełsat TV/Belsat TV i TVP Seriale - więcej tutaj). Sebastian Skoczeń, Michał Chorosiński i Szymon Nygard wyruszą ze współczesnych miast - Krakowa, Wilna i Malborka, by spotkać się na polu bitwy pod Grunwaldem i jednocześnie przybliżyć widzom motywacje, przeżycia i uczucia kreowanych przez siebie uczestników dziejowych zmagań. Warstwa dokumentalna, z komentarzem historyków - takich jak Bożena Czwojdrak, Piotr Węcowski, Tadeusz Grabarczyk i Alfredas Blumblauskas - o genezie, przebiegu i znaczeniu bitwy pod Grunwaldem, wzbogacona została o fabularne ujęcia z bitwy, które - jak zapowiada nadawca - przeniosą widzów w świat największego triumfu w historii polskiego oręża.

Reżyserami filmu „Grunwald 1410” są Krzysztof Łukaszewicz i Tomasz Matuszczak, autorem scenariusza jest Krzysztof Łukaszewicz, za scenografię odpowiadali Andrzej Haliński i Konrad Laprus, a za montaż Sławomir Filip. W obsadzie znaleźli się Milena Staszuk, Bożena Czwojdrak, Piotr Węcowski, Tadeusz Grabarczyk, Alfredas Blumblauskas, Marcin Piętowski, Jędrzej Jezierski, Kacper Młynarkiewicz, Dawid Czupryński, Krzysztof Brzazgoń, Maciej Raniszewski, Filip Gurłacz, Szymon Nygard, Michał Chorosiński i Sebastian Skoczeń (więcej tutaj).

Film „Grunwald 1410” na kanałach TVP1 i TVP Info wyemitowany zostanie premierowo w sobotę, 15 lipca br., czyli w rocznicę bitwy pod Grunwaldem (15 lipca 1410 roku). Stacja TVP Polonia pokaże go natomiast premierowo w niedzielę, 16 lipca br. o godzinie 21:15 w ramach pasma „Uwaga - premiera!” (więcej tutaj), kanał TVP Dokument premierowo w niedzielę, 16 lipca br. o godzinie 20:10, a stacja TVP Historia premierowo w poniedziałek, 17 lipca br. o godzinie 19:05. Film pojawi się także w serwisie TVP VOD.

Dodajmy, że kinowa premiera filmu „Grunwald 1410” odbyła się w czwartek, 13 lipca 2023 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP


„Grunwald 1410” - emisja w sobotę, 15 lipca 2023 roku o godz. 21:30 na kanałach TVP1 i TVP Info. Film ten będą mogli również oglądać widzowie stacji TVP Polonia, TVP Dokument i TVP Historia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...