reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Grupa Canal+ nabyła udziały w Viaplay [akt.]

dodano: 2023-07-20 19:29 | aktualizacja: 2023-07-21 10:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+ Group/satkurier.pl

CANAL+ Viaplay Francuska Grupa CANAL+ poinformowała, że nabyła mniejszościowy pakiet 12 proc. udziałów w Viaplay Group, która to z rana tego samego dnia ogłosiła, że wycofuje się z Polski, krajów bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, by skupić się na krajach nordyckich i Holandii. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

CANAL+ Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Francuski gigant opublikował komunikat o następującej treści:
 

Grupa CANAL+, wiodący gracz płatnej telewizji w Europie, Afryce i Azji, informuje o nabyciu 12 proc. udziałów w Viaplay Group, wiodącym graczu pay-tv w krajach nordyckich.

 
Viaplay Group poinformowała wcześniej podczas ogłoszenia wyników za drugi kwartał 2023 roku, że wycofuje się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Bierze pod uwagę sprzedaż, zawarcie partnerstwa lub likwidację biznesu, jeszcze przed końcem 2023 roku. Celem Grupy jest ponowna koncentracja na krajach nordyckich - Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji (VOD i transmisje sportowe) i Holandii (tylko transmisje sportowe).

Więcej na temat planów Viaplay Group można przeczytać pod tym linkiem.

Jednocześnie Viaplay Sport Polska poinformował na Twitterze, że zaprasza na nowy sezon najlepszych lig piłkarskich:
  Aktualizacja:
Jak poinformował satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy CANAL+ Polska, w najbliższym czasie wszyscy klienci CANAL+ będą mogli nadal korzystać z pełnej oferty platformy.
 

- Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Viaplay, w najbliższym czasie wszyscy klienci będą mogli nadal korzystać z pełnej oferty platformy. Niezależnie od dalszych kroków i decyzji podjętych przez Viaplay, będziemy działać przede wszystkim w celu zabezpieczenia interesów naszych klientów, którzy korzystają z serwisu Viaplay w ramach ofert łączonych z CANAL+ - przekazał satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy, dyrektor ds. PR i komunikacji wewnętrznej, CANAL+ Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...