reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Super RTL zmienia nazwę

dodano: 2023-07-22 12:41 | aktualizacja: 2023-07-22 21:36
autor: RO | źródło: RTL/dwdl.de

Super RTL W połowie sierpnia br. nastąpi zmiana nazwy Super RTL w Niemczech. Kanał będący aktualnie rezydentem SpongeBoba Kanciastoportego będzie nadawany jako RTL Super. Rebranding odbędzie się w ramach zapoczątkowanej w 2021 roku standaryzacji marki RTL.

RTL Super
RTL Super


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
28 lat po rozpoczęciu nadawania, Super RTL zmieni nazwę, ale nieznacznie. Oba składniki zostaną... najprościej zamienione. To, co może wyglądać jako spóźniony żart primaaprilisowy, w rzeczywistości kryje poważne intencje i ma pewien sens. Istniejąca od lat nieprawidłowość jest obecnie usuwana. Od 15.08.2023 r. zacznie funkcjonować RTL Super.
 

Pod silną marką parasolową RTL łączymy całą różnorodność dobrej rozrywki i niezależnego dziennikarstwa we wszystkich kanałach, gatunkach i ofertach. Marka parasolowa RTL jest zawsze na pierwszym miejscu, a następnie odpowiednie zróżnicowanie produktu. Tak więc "Super", który do tej pory był na czele, musi zostać w końcu podporządkowany

- wyjaśnił dyrektor marketingu RTL Deutschland, Julian Weiss.


Wraz z RTL Up i płatnymi stacjami RTL Crime, RTL Passion i RTL Living, RTL Super ma stworzyć spójny obraz rodziny kanałów RTL. Deklarowanym celem jest wzmocnienie marki RTL jako wiodącej europejskiej firmy rozrywkowej oraz ujednolicenie architektury marki w ramach całej RTL Group w Niemczech i za granicą.

RTL Super wizualnie zbliży się do designu RTL, który został wprowadzony 2 lata temu. Niedawno RTL odnowił niemieckie stacje radiowe, a także stacje w Holandii, na Węgrzech i w Luksemburgu.

Teraz przyszła kolej na Super RTL, choć prawdą jest, że Super RTL w paśmie dziennym już dawno zszedł na dalszy plan na rzecz dziecięcej marki Toggo i działa przede wszystkim jako nadawca wieczornej rozrywki dla dorosłych. Jednak jako kanał drugiej generacji, Super RTL ma "długą historię" i jest bardzo dobrze znany wśród widzów w Niemczech i nie tylko. W latach 90-tych Super RTL był nadawany w każdej sieci kablowej w Polsce i miał dużą popularność, bo emitował najwięcej produkcji amerykańskiego koncernu Walt Disney Company. Obecnie jest znany z niekodowanego przekazu satelitarnego na satelicie Astra 19,2°E.
 
Logo Super RTL z lat 90-tych zeszłego stulecia


Nowa marka RTL Super wraz z odnowionym wyglądem zacznie obowiązywać od 15 sierpnia 2023 roku.
Nadal ma być zachowana marka rozrywkowa dla dzieci Toggo. Z ponad 20-procentowym udziałem w rynku w podstawowej grupie docelowej dzieci od 3 do 13 lat, Toggo jest liderem w oglądalności i wyprzedza z dużą przewagą konkurencyjne stacje KiKa i Disney Channel.

Źródło: dwdl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...