reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Oświadczenie zarządu Grupy Eurozet ws. kary KRRiT

dodano: 2023-08-16 16:53 | aktualizacja: 2023-08-17 07:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KRRiT/Grupa Eurozet

Radio ZET 11 sierpnia br. przewodniczący KRRiT jednoosobowo nałożył na Radio ZET karę finansową 476 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli za emisję przekazów sprzecznych z prawem, z polską racją stanu i poglądów sprzecznych z dobrem społecznym, a konkretnie za przekazy rzekomo dezinformujące opinię publiczną w sprawie okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski.

RadioZet
KRRIT Krajowa Rada Radiofonii radio Zet 760-px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Więcej na temat zarzutów przewodniczącego KRRiT wobec spółki Eurozet Radio można przeczytać na stronie internetowej KRRiT. Dotyczą one audycji, która została wyemitowana w Radiu Zet dnia 22 grudnia 2022 roku, w serwisie informacyjnym o godz. 9:00. Poruszane w niej były okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, przez terytorium Polski w czasie jego podróży do USA.

Spółce Eurozet Radio przysługuje odwołanie od niniejszej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Gospodarczego w terminie miesiąca od dnia doręczenia decyzji.
 

Stanowczo nie zgadzamy się z tymi zarzutami ani z nałożoną karą. Ocenianie przez Przewodniczącego KRRiT, czy treść podana przez medium jest prawdziwa (jest informacją), czy fałszywa (jest dezinformacją) zdecydowanie wykracza poza kompetencje Organu określone przez ustawodawcę. Przewodniczący KRRiT nie ma prawa wglądu w źródła chronione tajemnicą dziennikarską ani w tajne materiały państwowe, aby rozstrzygać o prawdziwości przekazu. Zgodnie z prawem takie uprawnienia posiada tylko niezawisły sąd, do którego zamierzamy się odwołać

- podpisał się zarząd Grupy Eurozet:
Maciej Strzelecki, prezes
Adam Fijałkowski, wiceprezes
Tomasz Zakrzewski, członek zarząduMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...