reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

W Niemczech zniknęły kanały Sony

dodano: 2023-09-01 16:48
autor: RO | źródło: dwdl.de/digitalfernsehen.de

AXN Black AXN White i usługa AXN+ w Niemczech Możliwe przejęcie kanałów Sony w Niemczech przez koncern High View stało się faktem. Marka Sony zniknęła z nazw stacji. High View, niezależnie zarządzana spółka medialna, posiadająca takie marki jak Deluxe Music i Gute Laune TV, potwierdziła przejęcie kanałów Sony w krajach niemieckojęzycznych.

Sony AXN i Sony Channel (Deutschland)
Sony AXN i Sony Channel Niemcy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W rezultacie kanały linearne Sony Channel i Sony AXN, jak i usługa SVOD Sony One od 1 września 2023 r. należą i są dystrybuowane przez High View pod nowymi markami, odpowiednio AXN White, AXN Black i AXN+.

Transakcja została sfinalizowana dopiero w czwartek, 31 sierpnia 2023 roku. Przejęcie oferty płatnej telewizji przez spółkę z Landshut w Bawarii było zapowiadane od jakiegoś czasu, ale wciąż czekało na zakończenie. High View chciało sfinalizować przejęcie we wrześniu, co ostatecznie się udało, ale "w ostatniej chwili", ponieważ oficjalne ogłoszenie nastąpiło dopiero 31 sierpnia.

AXN White skupi się na serialach europejskich, takich jak „Sanditon”, serialu BBC „Z pamiętnika położnej” czy włoskiej produkcji „Doc: W twoich rękach”. Na AXN Black widzowie będą nadal oglądać amerykańskie seriale, wśród nich „Yellowstone” z Kevinem Costnerem, „Czarna lista”, „Chicago PD” i „Almost Paradise”.
 

Cieszymy się, że te wysokiej jakości oferty premium stały się częścią naszego portfolio. Przejęcie jest ważnym posunięciem strategicznym, a marki doskonale uzupełniają nasze portfolio, które odznacza się wysoką jakością ofert dostosowanych do grup docelowych. Będziemy kontynuować długoterminową współpracę z Sony Pictures Television i planujemy poszerzanie ofert, zwłaszcza w segmencie VOD z innymi mocnymi partnerami

- mówi rzecznik High View.


Dla Sony to kolejny krok w wycofywaniu się z Niemiec.
Dział produkcji telewizyjnej Sony Pictures został sprzedany firmie Banijay Germany w zeszłym roku, a przemianowana na Noisy Pictures firma właśnie się zamknęła.

High View to firma Alexandra Trauttmansdorffa, która obsługuje wiele kanałów płatnych i darmowych. Najbardziej znaną i odnoszącą największe sukcesy ofertą jest Deluxe Music wraz z siostrzaną stacją Schlager Deluxe. Na rynku kanałów muzycznych wciąż działają Gute Laune TV i Jukebox. Są też stacje dokumentalne Bergblick, Xplore i One Terra, a także stacja Waidwerk skierowana do myśliwych i wędkarzy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding kanałów


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...