reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

mTV, czyli sport na żywo w mObywatelu? Co z aplikacją TVP Sport?

dodano: 2023-09-12 10:17 | aktualizacja: 2023-09-12 11:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

mObywatel mTV mobywatel.gov.pl Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński poinformował, że resort chce rozbudować aplikację mobilną mObywatel o funkcję mTV (nazwa robocza), która zapewniłaby dostęp do transmisji sportowych. Co w takim razie stałoby się z aplikacją TVP Sport, która takie transmisje na żywo już oferuje?

mobywatel.gov.pl/satkurier.pl
mObywatel mTV mobywatel.gov.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostęp do wszystkich meczów reprezentacji Polski w mObywatelu?

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński przedstawił swój pomysł za pośrednictwem mediów społecznościowych, tuż przed niedzielnym meczem wyjazdowym Polski z Albanią w ramach eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy 2024, zakończonym wynikiem 2:0 dla Albańczyków.
 

- Transmisje sportowe to każdego roku najpopularniejsze programy i dlatego chcemy, aby dostęp do wszystkich meczów naszej kadry był zawsze w Waszych telefonach - informuje minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

- W nadchodzącej kadencji chcemy wzbogacić mObywatela o kolejną funkcję, którą roboczo nazwaliśmy mTV. Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formule - dodaje.

Celem wprowadzenia w przyszłości transmisji sportowych do mObywatela jest zwiększenie liczby użytkowników tej aplikacji. Jak podkreśla Janusz Cieszyński, mTV to jeden z kilkudziesięciu projektów przewidzianych na kolejną 4-letnią kadencję.
 

- Sport od zawsze bił rekordy oglądalności i stąd pomysł, żeby włączyć go do mTV (nazwa robocza). Drugi pomysł zakłada, że jeśli państwo dofinansowuje swoimi środkami produkcje artystyczne, powinniśmy móc je zobaczyć. Nie od razu, ale np. po roku - argumentuje minister cyfryzacji.

Na zarzut zaśmiecania aplikacji mObywatel Janusz Cieszyński odpowiada, że jeśli ktoś nie będzie chciał, to po prostu nie skorzysta z mTV.
 

- Aplikacja na głównym ekranie ma dokumenty i wybrane usługi. Kiedy usług będzie więcej, pojawi się opcja samodzielnego modyfikowania głównego ekranu oraz kategoryzacja usług dostępnych w zakładce. Jak ktoś nie będzie chciał, to po prostu nie skorzysta i tyle - mówi minister cyfryzacji.

Co z aplikacją TVP Sport, która oferuje już mecze naszej kadry?

Na chwilę obecną ministerstwo cyfryzacji obrało kierunek jednej wielofunkcyjnej super app, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji będzie jeszcze chciało dokładnie przebadać ten temat.
 

- Może wystarczy osobna apka? Tego nie wiem i był to mój największy dylemat przy pisaniu wsadu do programu w obszarze e-usług - czy iść w wielofunkcyjną super app, czy lepiej mieć kilka apek do różnych zadań. Na potrzeby spójności narracji przyjęliśmy tę pierwszą opcję, jest ona też zgodna z trendem, który widać np. na Ukrainie czy w Indiach, ale ja osobiście za umiejscowienie tej funkcji umierać nie będę. Ma być praktycznie i wygodnie - informuje Janusz Cieszyński.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...