reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: Jakie kanały zgłoszono w konkursie KRRiT?

dodano: 2023-09-14 08:41 | aktualizacja: 2023-09-14 10:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Poznaliśmy nadawców, którzy wystartowali w konkursie na jedno miejsce w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, niedawno zwolnione przez TVP ABC. Jaki kanał będziemy mogli wkrótce oglądać w pierwszym multipleksie DVB-T2?

satkurier.pl
antena naziemna telewizja tv DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) konkursie na zagospodarowanie multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w związku z opuszczeniem MUX 1 przez TVP ABC (TVP), wystartowały firmy:
  • MWE Rodzina z grupy Michała Winnickiego z kanałami Rodzina TVC, Nasza Opoka TV, Dzisiaj TV i Edu Junior,
  • Red Carpet Media Group z filmowo-serialowym kanałem Red Carpet Plus TV,
  • Telewizja Polsat (Grupa Polsat Plus) ze stacją informacyjną W24.

Tę samą stację Telewizja Polsat zgłosiła też w trwającym konkursie Krajowej Rada Radiofonii i Telewizji na trzy wolne miejsca na multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).

W MUX 1 pozostaną obecne już tam stacje Eska TV, Polo TV, Fokus TV (Grupa Polsat Plus), TTV (Warner Bros. Discovery), Stopklatka (Grupa Kino Polska//Groupe CANAL+), TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis) i Antena HD (MWE Networks) (więcej tutaj).

Dodajmy, że wszystkie zgłoszone w aktualnym konkursie na zagospodarowanie multipleksu pierwszego (MUX 1) kanały to zupełnie nowe projekty, które jeszcze nie rozpoczęły nadawania.

Obecny konkurs na zagospodarowanie multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej ogłoszony został przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji 18 lipca br. (więcej tutaj). Działanie regulatora rynku związane jest z decyzją Telewizji Polskiej o opuszczeniu MUX 1 - nadawca ten miał tam kanał TVP ABC (więcej tutaj), który został przeniesiony na multipleks szósty (MUX 6) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...