reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP ABC HD już nadaje

dodano: 2022-03-28 00:56 | aktualizacja: 2022-03-28 11:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP ABC W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 marca br. nadawanie rozpoczął kanał TVP ABC HD - wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2014 roku stacji TVP ABC. Wersje SD i HD mają identyczne ramówki. Stacja Telewizji Polskiej w wysokiej rozdzielczości jest dostępna bezpłatnie dla odbiorców multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w województwach dolnośląskim i lubuskim. Docelowo kanał TVP ABC HD będzie obecny w MUX 1 w całej Polsce, wraz z zakończeniem procesu zmiany standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC.

Telewizja Polska
TVP ABC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stacja TVP ABC rozpoczęła nadawanie 15 lutego 2014 roku (więcej tutaj). W jej ofercie widzowie znajdą programy skierowane do dzieci i ich rodziców, w tym filmy oraz seriale animowane i fabularne, czy programy edukacyjne. Dostęp do kanału (w standardowej rozdzielczości) mają abonenci platform Polsat Box (więcej tutaj), Canal+ (więcej tutaj i tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej.

W 2020 roku pojawiła się zapowiedź pojawienia się TVP ABC w Stanach Zjednoczonych Ameryki. O trwających pracach związanych z udostępnieniem sygnału kanału TVP ABC na rynku amerykańskim poinformował „Nowy Dziennik Polish Weekly” (Nowy Dziennik Polish Weekly News Outwater Media Group LLC), gazeta redagowana i wydawana w Stanach Zjednoczonych Ameryki - w New Jersey i w Nowym Jorku. Na razie nie wiadomo, jak dystrybuowana miałaby tam być ta stacja, a także czy byłaby to ta sama wersja TVP ABC co w Polsce, czy też inna (więcej tutaj).

Pod koniec 2021 roku w ramach ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej pojawił się przekaz pod nazwą TVP ABC 2. Dotychczas pod tą marką funkcjonował jednak projekt TVP eSzkoła Domowe Przedszkole. We wtorek, 15 lutego br., czyli w dniu 8. urodzin stacji TVP ABC, oficjalne nadawanie rozpoczął kanał TVP ABC 2 - stacja nadaje w wysokiej rozdzielczości i jest dostępna w internetowych serwisach Bajkowa Kraina i TVP GO. W ofercie TVP ABC 2 widzowie znajdą seriale animowane i programy edukacyjne dla dzieci (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...