Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwalifikacje w Rzymie to pierwsza z pięciu kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich we wspinaczce sportowej. W piątek w konkurencji speed o możliwość wyjazdu na igrzyska powalczą
Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i
Marcin Dzieński.
Najbliżej zdobycia przepustki na najważniejsze wydarzenie sportowe świata była Aleksandra Mirosław, która podczas niedawnych mistrzostw świata w Bernie zajęła 3. miejsce.
Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 r. Wspinaczka sportowa po raz drugi znalazła się wśród dyscyplin olimpijskich, ale tym razem zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o medale w speedzie, a także w konkurencji łączącej bouldering i wspinaczkę z liną. Transmisje igrzysk olimpijskich w Paryżu dostępne będą w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosporcie Extra w Playerze.
15 września (piątek)
20:00
Wspinaczka sportowa: Zawody kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Paryżu – speed, Eurosport 2, Player
Komentarz: Jarosław Kowalski
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.