reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DAZN z umową ze spółką EI Towers

dodano: 2023-09-18 10:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

DAZN Tivusat www.tivusat.tv Platforma streamingowa DAZN podpisała wieloletnią umowę z włoskim dostawcą usług wideo, EI Towers, w celu uzupełnienia dystrybucji treści do domów w całych Włoszech za pośrednictwem satelitów Hot Bird operatora Eutelsat Communications. DAZN już od sierpnia br. dystrybuuje dwa kanały HD - jeden kanał pełnowymiarowy ZONA DAZN i jeden okazjonalny ZONA DAZN 2, za pośrednictwem włoskiego pakietu telewizji satelitarnej tivùsat na pozycji 13°E.

www.tivusat.tv
DAZN Tivusat www.tivusat.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tivùsat nadaje obecnie ponad 180 kanałów telewizyjnych i radiowych dla około 6 mln widzów. Użytkownicy tivùsat mogą subskrybować ZONA DAZN i oglądać do 7 meczów włoskiej Serie A w kolejce, a także wybrane mecze hiszpańskiej LaLiga EA Sports oraz oryginalne treści DAZN.

EI Towers jest wiodącym włoskim operatorem infrastruktury zarządzającym większością krajowych i regionalnych naziemnych sieci cyfrowych (DTT). Jest także partnerem infrastrukturalnym wszystkich prywatnych sieci radiowych FM/DAB oraz międzynarodowego centrum nadawczego włoskiej ligi piłkarskiej Serie A, IBC Lissone. Zapewniając zintegrowane i dostosowane rozwiązania dla wszystkich dostawców treści, w celu dystrybucji na wszystkich platformach w dodatku do naziemnej telewizji cyfrowej, obecna umowa obejmuje dostarczanie kanałów z playoutu DAZN do głównej stacji i centrum nadawczego EI Towers, kompresję, szyfrowanie, multipleksowanie i uplink na satelity Hot Bird.
 

- Dzięki nowemu partnerstwu z tivùsat rozszerzamy metody dostępu do naszych usług, aby nadawane przez nas treści premium były coraz lepiej osiągalne. Nasz produkt można teraz wykorzystać w streamingu na żywo, naziemnej telewizji cyfrowej i jeszcze szerzej za pośrednictwem satelity. W miarę ciągłego udoskonalania naszej aplikacji, aby oferować klientom bardziej wciągające i interaktywne doświadczenia cyfrowe, wzmocnienie naszej obecności na platformie satelitarnej pozwoli nam dotrzeć do fanów nawet na obszarach o mniejszym dostępie do Internetu - powiedział Stefano Azzi, dyrektor generalny DAZN Italia.

- Ta nowa umowa podkreśla ciągłe znaczenie dystrybucji satelitarnej, aby producenci treści mogli dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, niezależnie od tego, jak daleko się znajdują. Jest to niezbędne przy dostarczaniu cieszących się dużą popularnością treści sportowych, gdzie liczy się każda sekunda. Dostawa satelitarna jest naprawdę uniwersalna i stanowi doskonałe uzupełnienie streamingu. Dociera do wszystkich, niezależnie jak odległych lokalizacji, zapewnia niezawodny sygnał wysokiej jakości i jest najbardziej wydajnym i zrównoważonym sposobem dystrybucji treści, docierającym do wszystkich użytkowników za pomocą jednego sygnału - powiedziała Laurence Delpy, dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. wideo w Eutelsat.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...