reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka stacja Sport1 inwestuje w Polsce

dodano: 2023-10-05 16:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sport1.de

Julian Frost Sport1 S1 Technology Hub 360px Niekodowana, niemiecka stacja Sport1 zainwestuje w Polsce i ciekawe co z tego wyniknie. Na razie na pojawienie się tej stacji w polskiej wersji nie należy liczyć, ale kto wie co zamierza kierownictwo tej firmy. Niemiecka firma medialna Sport1 na razie założyła własną spółkę zależną technologiczną S1 Technology Hub z siedzibą w Warszawie.

Sport1 Medien AG
Sport1 S1 Technology hub 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
S1 Technology Hub, które rozpocznie działalność w IV kwartale 2023 roku, będzie stanowić podstawę do rozwoju produktów technologicznych i skalowania różnych ofert cyfrowych grupy.

Cyfrowe portfolio Sport1 obejmuje Sport1.de, aplikacje Sport1 oraz aplikację Smart TV sport1TV, która została uruchomiona w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2022 r. i oferuje treści sportowe oraz zawody na żywo i na żądanie. Ponadto S1 Technology Hub będzie pełnić także funkcję centrum rozwoju oprogramowania dla innych spółek z grupy Highlight Communications, do której należy Sport1.

S1 Technology Hub pokieruje Julian Frost, szef działu cyfrowego w Sport1.

- Utworzenie S1 Technology Hub to znacząca inwestycja w cyfrową przyszłość marki Sport1. Nasza ekspansja na rynek polski jest logicznym krokiem w kierunku pozyskania cennych dodatkowych zasobów na rzecz dalszego rozwoju naszego cyfrowego ekosystemu w świetle ciągłego wzrostu popytu. Co więcej, chcemy, aby nasze nowe centrum technologiczne S1 było zrównoważonym rozwiązaniem z potencjałem skalowania, także jako partner technologiczny dla innych spółek z grupy Highlight Communications

– powiedział Tim Schnabel, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający Digital of Sport1.


Julian Frost, dyrektor ds. technicznych i dyrektor ds. cyfrowych w Sport1, dodał:

- Mamy ambitne cele w zakresie rozwoju, które nie będą możliwe do zrealizowania bez potężnego zespołu technologicznego. Dzięki nowo powstałemu S1 Technology Hub tworzymy dokładnie te zasoby, które są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Jednocześnie obecnie tworzymy wewnętrznie niezbędne skalowalne struktury i procesy, aby móc przetworzyć silny rozwój i zapewnić szybkie i wysokiej jakości wyniki dla naszych produktów. Celowo zdecydowaliśmy się nie działać jako dostawca usług, zamiast tego tworzymy w pełni zintegrowane i elastyczne zespoły Scrumowe w całkowicie mobilnym środowisku pracy.


Źródło: sport1.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...