reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 serbskich kanałów Arena Sport zakazanych w Kosowie

dodano: 2023-10-06 18:49 | aktualizacja: 2023-10-06 20:32
autor: RO | źródło: Balkan Insight

Arena Sport Serbia Niezależna Komisja ds. Mediów w Kosowie (w skrócie IMC) zakazała sieciom kablowym retransmisję serbskich kanałów sportowych po tym, jak przekazały wiadomości popierające uzbrojonych i zabitych Serbów podczas strzelaniny z kosowską policją w północnym Kosowie, gdzie większość mieszkańców stanowią Serbowie. Decyzja dotyczy 10 kanałów Arena Sport należących do Telekom Srbija.

Arena Sport Srbija / mediadaily.biz
Arena Sport Srbija


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wzywamy operatorów dystrybucyjnych do zaprzestania nadawania kanałów Arena Sport, powiedział szef zarządu Niezależnej Komisji ds. Mediów w Kosowie.

Zakazane kanały są dostępne w głównych sieciach kablowych w Kosowie. Jeden z lokalnych dostawców Artmotion nie komentuje decyzji, a inny dostawca Ipko Telecommunications twierdzi, że uszanuje decyzję, dopóki właściciel kanałów nie rozstrzygnie ostatecznie sprawy z IMC.

Szef IMC, Jeton Mehmeti, powiedział, że komisja otrzymała skargi od widzów, że w przerwie i po meczach piłki nożnej kanały Arena Sport nadawały komunikaty popierające uzbrojonych Serbów, którzy 24 września br. zabarykadowali się w miejscowym klasztorze we wsi Banjska, a następnie starli się z siłami Kosowa. Choć kosowskiej policji udało się opanować sytuację po wymianie ognia, to w strzelaninie zginęło troje Serbów i jeden policjant. Grafika wyświetlana na ekranie telewizora zawierała informację „Będziemy pamiętać" i "Chwała bohaterom" ze zdjęciem klasztoru Banjska.

Następstwa ataku wywołały kontrowersje u publicznego nadawcy w Kosowie - RTK. Zarząd zawiesił na 30 dni Zeljko Tvrdisic, dyrektora kanału RTK 2, nadawanego w języku serbskim.

IMC jest niezależną instytucją odpowiedzialną za regulację, zarządzanie i nadzór nad częstotliwościami nadawczymi w Kosowie.

Źródło: balkaninsight.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...