reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ z napisami dla dyslektyków

dodano: 2023-10-16 11:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

CANAL+ Groupe Grupa CANAL+ Grupa CANAL+ i Puissance Dys zaprezentowali owoc swojej współpracy - Dystitles. Dzięki temu rozwiązaniu osoby z dysleksją mieszkające we Francji mogą z łatwością oglądać materiały wideo z francuskimi napisami, tak samo osoby bez dysleksji.

„Maria Antonina” z napisami Dystitles / CANAL+
Canal+ Dystitles Maria Antonina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Grupa CANAL+ jest świadoma swojej odpowiedzialności jako media, producent, dystrybutor i agregator treści, w związku z czym pragnie reprezentować społeczeństwo w całej różnorodności i być promotorem równości. Grupa CANAL+ od zawsze była pionierem w tworzeniu treści i wciąż kreuje nowe sposoby ich oglądania. Dlatego dzisiaj chcemy zająć się problemem 8-10 proc. Francuzów cierpiących na dysleksję - informuje Grupa CANAL+.

Typografia Dystitles powstała na podstawie jednej z typografii metody Bilexie opracowanej przez Béatrice Sauvageot, logopedę ze specjalizacją z neurologii, badaczkę w CNRS, zwyciężczynię programu Impact 2017 we współpracy z Malakoffem Médéricem i nagrodzoną przez Fondation de France. Dzięki Dystitles ​​metoda Bilexie jest czytelna także dla osób bez dysleksji.

Jak wygląda ta nowa czcionka? Jak korzystać z Dystitles?

Napisy Dystitles można aktywować w treściach, które je oferują, z poziomu odtwarzacza wideo - klikając ikonkę Langues et sous-titres i wybierając opcję Français lub Français SME, a następnie Paramètres des sous-titres.
 

Dystitles są aktualnie dostępne tylko we Francji na www.canalplus.com oraz urządzeniach LG, Hisense, Samsung, Playstation i Xbox. Wkrótce mają pojawić się także na smartfonach z systemem iOS i Android za pośrednictwem aplikacji myCANAL, a także na dekoderach CANAL+. Obecnie jest to wyłącznie język francuski, ale w przyszłości mają pojawić się też inne języki. W 2024 roku Dystitles mają być dostępne także u partnerów CANAL+ we Francji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...