reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Ania” w serialowej wersji na kanale TVP HD

dodano: 2023-10-28 16:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania” W środę, 1 listopada br. o godz. 18:35 w TVP HD wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1., 2., 3. i 4. sezonu 1. polskiej produkcji „Ania”, będącej serialową wersją filmu o tym samym tytule o aktorce Annie Przybylskiej. Producentem tego dokumentalnego filmu jest TVP, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski. Film dostępny jest w TVP VOD.

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 1 listopada br. o godzinie 18:35 kanał TVP HD zaprasza widzów do obejrzenia czteroodcinkowego serialu „Ania”. To opowieść o przedwcześnie zmarłej aktorce - Annie Przybylskiej (żyła w latach 1978-2014).

Jak czytamy w opisie, „Ania” to inspirująca historia Anny Przybylskiej - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni, mamy, partnerki, aktorki i modelki o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z ról Maryli Baki z serialu „Złotopolscy” (emisja na kanale TVP Seriale) i Kariny w serialu „Daleko od noszy” (emisja w stacji Polsat 1) oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na Księżyc”.

W serialu dokumentalnym widzowie poznają Annę Przybylską widzianą oczami najbliższych jej osób. Każdy odcinek zawiera opowieści i anegdoty o życiu rodzinnym, karierze zawodowej oraz pracy na planie. Nie zabraknie także wzruszających wspomnień rodziny i przyjaciół. Anna Przybylska odeszła w 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą.

O Annie Przybylskiej opowiedzą m.in. jej partner Jarosław Bieniuk, dzieci - Oliwia Bieniuk i Szymon Bieniuk, mama Krystyna Przybylska i siostra Agnieszka Kubera, przyjaciele oraz koledzy i koleżanki z planu - m.in. reżyser Radosław Piwowarski oraz aktorzy Paweł Wawrzecki, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Arkadiusz Janiczek, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes i Paweł Małaszyński.

W serialu nie zabraknie niepublikowanych materiałów archiwalnych, a także fragmentów wywiadów i filmów z udziałem Anny Przybylskiej.

Za scenariusz i reżyserię filmu „Ania” odpowiadają Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, za zdjęcia Michał Tyszkiewicz „Tyszka” i Kamil Gubała, a producentem jest Paweł Gajewski. W filmie wystąpili Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski.

Emisja wszystkich czterech odcinków serialu dokumentalnego „Ania” o Annie Przybylskiej odbędzie się premierowo w środę, 1 listopada br. od godziny 18:35 w stacji TVP HD (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Ania” pojawił się w kinach w piątek, 7 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Szymon Bieniuk, Anna Przybylska i Filip Pławiak w filmie „Bilet na Księżyc”, foto: TVP
Szymon Bieniuk, Anna Przybylska i Filip Pławiak w filmie „Bilet na Księżyc”, foto: TVP
Anna Przybylska i Katarzyna Paskuda w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, foto: TVP
Anna Przybylska i Katarzyna Paskuda w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, foto: TVP
Anna Przybylska w serialu „Złotopolscy”, foto: TVP
Anna Przybylska w serialu „Złotopolscy”, foto: TVP
Anna Przybylska jest bohaterką produkcji „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska jest bohaterką produkcji „Ania”, foto: TVP


„Ania” - sezon 1., emisja w środę, 1 listopada 2023 roku o godz. 18:35 w TVP HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...