reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzień z Bohdanem Łazuką” w stacji Kino Polska

dodano: 2023-11-02 00:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Kino Polska/satkurier.pl

Kino Polska W czwartek, 2 listopada br. kanał Kino Polska poleca swoim widzom w ramach pasma „Dzień z Bohdanem Łazuką” takie produkcje programowe jak „Och! Kabaret” (sezon 1.), „Przygoda z piosenką”, „Dzięcioł”, „Chłopaki nie płaczą”, „Jutro premiera” i „Motodrama”.

Kino Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dzień z Bohdanem Łazuką” na kanale Kino Polska:

Utalentowany, nonszalancki, charyzmatyczny. Bohdan Łazuka to wybitna postać, która zapisała się w historii polskiej sceny rozrywkowej. Od niedawna również gwiazda programu „Och! Kabaret” na kanale Kino Polska. W czwartek, 2 listopada br., w ramach „Dnia z Bohdanem Łazuką”, na antenie stacji Kino Polska zagoszczą wybrane pozycje z filmografii artysty, takie jak „Przygoda z piosenką”, „Dzięcioł”, „Chłopaki nie płaczą”, „Jutro premiera” i „Motodrama”, a także program „Och! Kabaret” (sezon pierwszy).

Urodzony w 1938 roku w Lublinie Bohdan Łazuka zyskał popularność jako aktor, piosenkarz i artysta kabaretowy. Swoją karierę rozpoczynał w latach 60. XX wieku, zdobywając serca publiczności swoim niepowtarzalnym głosem i charyzmą. Wiele jego piosenek, takich jak „Bal u Posejdona”, stało się przebojami, które przetrwały próbę czasu. Jako aktor Bohdan Łazuka grał w filmach i spektaklach teatralnych, ale to właśnie jego występy w kabarecie, zwłaszcza w „Kabarecie Starszych Panów”, przyniosły mu największe uznanie. Jego talent, dowcip i zdolność do tworzenia niezapomnianych postaci czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych artystów w Polsce.

Tej jesieni Bohdan Łazuka wraz ze swoim „filmowym synem” Michałem Milowiczem zostali gospodarzami rozrywkowego widowiska „Och! Kabaret” na antenie stacji Kino Polska (emisja w czwartek, 2 listopada br. w godzinach 18:00 i 19:00). We wtorek, 31 października br. aktor i piosenkarz skończył 85 lat (więcej tutaj). - To idealna okazja, by widzowie przypomnieli sobie kultowe kreacje i pierwsze role tego artysty - zapowiada nadawca.. 

W czwartek, 2 listopada Kino Polska wyemituje specjalną ramówkę poświęconą Bohdanowi Łazuce. Na antenie stacji zagości „Przygoda z piosenką” (emisja w czwartek, 2 listopada br. o godzinie 13:30). To komedia muzyczna w reżyserii Stanisława Barei, w której artysta występuje u boku Poli Raksy. Film opowiada o parze zakochanych, których marzenia o muzycznej karierze prowadzą ich do Paryża. Piosenkarka i kompozytor mierzą się z trudami branży nad Sekwaną i z własnymi uczuciami (więcej tutaj). Kino Polska pokaże również film „Dzięcioł” (emisja w czwartek, 2 listopada br. o godzinie 11:35) Jerzego Gruzy. Komedia jest zapisem kilku dni z życia poczciwego Stefana, który za namową kolegów z pracy, postanawia wdać się w romans. Tylko czy zdąży to zrobić pod krótką nieobecność żony? W obsadzie Wiesław Gołas, Irena Kwiatkowska, Alina Janowska i Czesława Maria Gospodarek „Violetta Villas” (więcej tutaj). Stacja pokaże także kultową komedię „Chłopaki nie płaczą” (emisja w czwartek, 2 listopada br. o godzinie 20:00), w której Bohdan Łazuka wciela się w szefa mafii, który co rusz traci cierpliwość do swojego najstarszego syna. Wciąż cytowany przez widzów monolog o tym, jak grany przez Michała Milowicza Bolec powinien podjąć biznesmenów z wybrzeża, to owoc fenomenalnej improwizacji Bohdana Łazuki (więcej tutaj).
 
- To jednak nie koniec filmowych emocji - zapewnia nadawca. Podczas „Dnia z Bohdanem Łazuką” stacja wyemituje także takie tytuły jak „Jutro premiera” (emisja w czwartek, 2 listopada br. o godzinie 7:55) (więcej tutaj i tutaj) oraz „Motodrama” (emisja w czwartek, 2 listopada br. o godzinie 9:45) (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Pasmo „Dzień z Bohdanem Łazuką” wyemitowane zostanie w czwartek, 2 listopada br. w stacji Kino Polska.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Bohdan Łazuka w filmie „Przygoda z piosenką”, foto: Jerzy Troszczyński/FINA/Finoteka
Bohdan Łazuka w filmie „Przygoda z piosenką”, foto: Jerzy Troszczyński/FINA/Finoteka
Karolina Bączek-Abramowicz, Magdalena Furmanek-Marciniak, Adrianna Napiórkowska-Babich, Krzysztof Wilkosz, Piotr Gumulec „Guma”, Ireneusz Krosny, Leszek Malinowski, Maria Borzyszkowska, Waldemar Sierański, Jakub Krzak, Magdalena Gumulec, Bohdan Łazuka i Michał Milowicz w programie „Och! Kabaret”, foto: Grupa Kino Polska
Karolina Bączek-Abramowicz, Magdalena Furmanek-Marciniak, Adrianna Napiórkowska-Babich, Krzysztof Wilkosz, Piotr Gumulec „Guma”, Ireneusz Krosny, Leszek Malinowski, Maria Borzyszkowska, Waldemar Sierański, Jakub Krzak, Magdalena Gumulec, Bohdan Łazuka i Michał Milowicz w programie „Och! Kabaret”, foto: Grupa Kino Polska


„Dzień z Bohdanem Łazuką” - emisja w czwartek, 2 listopada 2023 roku o godz. 7:55 na kanale Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...