reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Twoja Telewizja Religijna z koncesją na kolejne 10 lat

dodano: 2023-11-19 20:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Twoja Telewizja Religijna W piątek, 13 października br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Twoja Telewizja Morska (Nadmorska Grupa Medialna) z siedzibą w Wejherowie koncesji na kolejny okres na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Religijna (TTR, pierwotnie Twoja Telewizja Katolicka/TTK). Koncesja obowiązuje od dnia 16 grudnia 2023 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2033 roku. Program będzie miał charakter wyspecjalizowany, religijno-publicystyczno-informacyjny, i dostępny jest w Telewizji Kablowej Chopin (Nadmorska Grupa Medialna) z Wejherowa.

Twoja Telewizja Religijna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pismem z dnia 14 grudnia 2022 roku spółka Twoja Telewizja Morska wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na kolejny okres dla Twojej Telewizji Religijnej. 13 października 2023 roku decyzja została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 13 września 2023 roku.

Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę, i będzie miał charakter wyspecjalizowany, religijno-publicystyczno-informacyjny. Koncesja obowiązuje od dnia 16 grudnia 2023 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2033 roku.

Twoja Telewizja Religijna rozpoczęła nadawanie w połowie lipca 2014 roku. Nadawcą stacji jest Twoja Telewizja Morska z Wejherowa. Spółka ta otrzymała w grudniu 2013 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka, która obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku.

Pismem z dnia 19 maja 2014 roku spółka Twoja Telewizja Morska złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazwy programu z Twoja Telewizja Katolicka na Twoja Telewizja Religijna. Swój wniosek uzasadniła faktem, iż składając do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym nie posiadała wiedzy, iż nazwa „Katolicka” została zastrzeżona przez Episkopat Polski (EP). Aby uniknąć ewentualnych dwuznaczności w dziedzinie wiary i moralności, program katolicki powinien pozostać pod pełną kontrolą biskupa diecezjalnego. Twoja Telewizja Morska jako koncesjonariusz jest firmą prywatną i nie podlega jurysdykcji kościoła katolickiego w Polsce. W związku z tym 2 czerwca 2014 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy.

Dziś Twoja Telewizja Religijna to 27 kanałów, które nadają codziennie przekaz z lokalnych kościołów rzymskokatolickich z okolic Wejherowa: Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Kębłowie, Parafia Pod Wezwaniem Bożego Ciała w Helu, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie, Rumia - Wspomożycielka, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie, Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Redzie, Parafia Świętego Józefa Robotnika w Gniewinie, Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie, Święta Trójca Wejherowo, Parafia Pod Wezwaniem Świętego Leona Wielkiego w Wejherowie, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie, Parafia Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej w Wejherowie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Piotra Apostoła, Bożepole Wielkie, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętej Rozalii z Palermo w Wierzchucinie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Zwiastowania Pana w Żarnowcu, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, Kościół Rzymskokatolicki Pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białogórze, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Orlu, Parafia Świętej Karola Boromeusza w Wejherowie, Parafia Świętego Augustyna Biskupa w Nadolu, Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Świętego Jana z Kęt - Rumia Janowo, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Izydora w Gowinie, Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie, Parafia Pod Wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej i Parafia Pod Wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Tyłowie.

Twoją Telewizję Religijną tworzą obecnie kanały: TTR Kębłowo HD, TTR Hel HD, TTR Władysławowo HD, TTR Wejherowo Klasztor HD, TTR Rumia HD, TTR Reda Wniebowzięcia HD, TTR Reda Św. Antoniego HD, TTR Gniewino HD, TTR Strzebielino HD, TTR Wejherowo Kolegiata HD, TTR Wejherowo Leona HD, TTR Wejherowo Rybacka HD, TTR Wejherowo Chrystusa HD, TTR Bożepole Wielkie HD, TTR Puck HD, TTR Wierzchucino HD, TTR Żarnowiec HD, TTR Bolszewo HD, TTR Białogóra HD, TTR Orle HD, TTR Wejherowo Boromeusza HD, TTR Nadole HD, TTR Rumia Janowo HD, TTR Gowino HD, TTR Kąpino HD, TTR Krokowa HD i TTR Tyłowo HD (więcej tutaj).

Obok transmisji mszy świętych i nabożeństw w ramówkach jest także pasmo wspólne, w którym widzowie znajdą programy religijne, w języku polskim a także w języku kaszubskim, oraz przekaz planszowy z podkładem Radia Głos z Pelplina (Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej) (więcej tutaj i tutaj).

Jak informuje regulator rynku, zgodnie z wydrukiem informacji odpowiadającej odpisowi aktualnemu z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) z dnia 13 października 2023 roku ujawnionym wspólnikiem spółki Twoja Telewizja Morska z siedzibą w Wejherowie jest spółka Chopin Telewizja Kablowa (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...