reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zmiany w zarządzie MWE Networks

dodano: 2023-11-22 16:49 | aktualizacja: 2023-11-22 20:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks

MWE Networks Michał Winnicki Grupę MWE Networks czekają duże zmiany. Prezesem zarządu wszystkich spółek telewizyjnych z grupy MWE Networks w Polsce i Czechach zostanie Marcin Kowalski, natomiast funkcję wiceprezesa zarządu obejmie Karol Warda. Michał Winnicki - założyciel grupy MWE Networks, skupi się na nowych obszarach działalności i rozwoju biznesu zagranicą: - Mam zamiar poświęcić swój czas i wysiłek na nowe, obiecujące projekty w branży gier wideo oraz AI przy równoczesnym, dalszym prowadzeniu działań typowo nadzorczych nad segmentem telewizyjnym.

MWE Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiany w kadrze menadżerskiej MWE Networks

Grupa MWE Networks informuje o istotnych zmianach organizacyjnych, skoncentrowanych na budowie cross-platformowego agregatora, producenta treści i dewelopera rozwiązań software’owych, działającego na rynkach międzynarodowych.

W kontekście tych zmian, Michał Winnicki skupi się na nowych obszarach działalności i rozwoju biznesu zagranicą. Siedziba holdingu MWE Networks mieścić się będzie na Cyprze, gdzie tworzone będą nowe obszary biznesu oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Z chwilą wprowadzenia zmian, nadzór nad segmentem telewizyjnym zostanie przekazany nowo powołanemu zarządowi grupy.

Marcin Kowalski zostanie prezesem zarządu wszystkich spółek telewizyjnych z grupy MWE Networks w Polsce i Czechach, natomiast Karol Warda obejmie funkcję wiceprezesa zarządu.

W ramach nowej struktury organizacyjnej Marcin Kowalski, oprócz kierowania pracą zarządu, będzie nadzorować piony dystrybucji, sprzedaży, finansów, techniki telewizyjnej i nadawczej oraz rozwoju biznesu. Marcin Kowalski to ekspert branży płatnej telewizji. Wcześniej był między innymi członkiem zarządu notowanej na GPW spółki Kino Polska TV oraz tworzył polski oddział FOX International Channels. W ostatnim czasie współpracował z MWE Networks jako doradca zarządu.
 
Marcin Kowalski

Karol Warda będzie odpowiedzialny za obszar programowy, marketingowy i produkcyjny. Karol Warda od ponad roku jest dyrektorem programowym kanałów telewizyjnych MWE Networks, a wcześniej był wicedyrektorem programowym i szefem autopromocji Telewizji Puls. Pracował też w Telewizji Polskiej oraz Polsacie.
 
Karol Warda

Jak informuje Grupa, wprowadzone zmiany mają na celu wzmocnienie pozycji MWE Networks na rynkach międzynarodowych poprzez skoncentrowanie się na kluczowych obszarach działalności i efektywne zarządzanie nowymi projektami.

Ponadto, w najbliższych planach MWE Networks jest uruchomienie na polskim rynku 4 nowych kanałów telewizyjnych, w tym Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel.
 

- Jestem niezmiernie dumny ze wszystkiego, co udało nam się osiągnąć w grupie MWE Networks. Po ponad 15 latach pracy w telewizji i po 10 latach nadawania własnych kanałów przekazuję kierowanie biznesem telewizyjnym w profesjonalne i zaufane ręce.

Już teraz jesteśmy największą firmą telewizyjną spoza Warszawy, a w najbliższym czasie uruchomimy jeszcze 4 nowe kanały telewizyjne i jeszcze bardziej umocnimy swoją pozycję rynkową. Nasza działalność telewizyjna to biznes o olbrzymim potencjale i znajdujący się cały czas na wznoszącej trajektorii.

Ja sam mam zamiar poświęcić swój czas i wysiłek na nowe, obiecujące projekty w branży gier wideo oraz AI przy równoczesnym, dalszym prowadzeniu działań typowo nadzorczych nad segmentem telewizyjnym.

Zarówno Zarząd Grupy, jak i ja sam, wierzymy w unikalne możliwości, jakie dzięki rozwojowi nowych technologii otwierają się przed szeroko rozumianym rynkiem wideo oraz interaktywnej rozrywki. Wierzymy, iż w najbliższych kliku latach wykorzystamy ten potencjał

- mówi Michał Winnicki, założyciel grupy MWE Networks.

MWE Networks to grupa spółek, które są nadawcami prawie 20 ogólnopolskich kanałów telewizyjnych. Prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji oraz w krajach bałtyckich. Znajduje się w TOP10 grup medialnych w Polsce i z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...