reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel z koncesjami

dodano: 2023-09-15 07:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Junior Channel Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwały o przyznaniu grupie MWE Networks koncesji dla kanałów Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel. Stacje te mają być dostępne w sieciach kablowych i IPTV oraz w należących do nadawcy multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Junior Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O podjęciu uchwał przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji poinformował serwis wirtualnemedia.pl. Kanał Pogoda24 ma prezentować prognozę pogody, w ramówce stacji Zakupy24 widzowie znajdą telezakupy, natomiast Junior Channel zaoferuje seriale animowane dla najmłodszych.

Dodajmy, że stacja Pogoda24 to nowy projekt grupy MWE Networks, chociaż miał on już w swojej ofercie kanał informacyjny. W 2020 roku nadawanie rozpoczęła stacja Biznes24, wspólny projekt Michała Winnickiego, właściciela MWE Networks, i dziennikarza Romana Młodkowskiego. Stacja prezentuje programy informacyjne, publicystyczne i dokumentalne o biznesie, gospodarce czy ekonomii. W 2021 roku grupa MWE Networks sprzedała swoje udziały w nadawcy kanału Biznest24 funduszowi ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) (więcej tutaj). Ponadto w grupie MWE Networks znajduje się stacja TVC (wcześniej pod nazwą NTL Radomsko), prezentująca codzienne obok filmów, seriali i produkcji rozrywkowych, także przygotowywane przez zewnętrzną firmę programy informacyjne o wydarzeniach m.in. z województwa łódzkiego (więcej tutaj).

W przeszłości nadawca miał już natomiast w swoim portfolio kanały telezakupowe. W 2020 roku nadawanie rozpoczęła stacja Super TV z taką właśnie ofertą. W 2022 roku kanał ten zaczął emitować programy o przyrodzie, łowiectwie, wędkarstwie oraz survivalu. W tym samym roku doszło do zmiany nazwy stacji - z Super TV na Xtreme TV (więcej tutaj). Ponadto w 2023 roku, przez kilka miesięcy, grupa MWE Networks nadawała testowy kanał telesprzedażowy pod nazwą Test, ale zakończył on już nadawanie.

Zapowiedź startu Junior Channel pojawiła się w pierwszej połowie 2023 roku. Obecnie w portfolio nadawcy są dwa kanały skierowane bezpośrednio do najmłodszych widzów - Top Kids i Junior Music (początkowo stacja ta funkcjonowała pod nazwami Echo24 TV i Top Kids Jr) (więcej tutaj). W trwającym obecnie konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zagospodarowanie multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej nadawca zgłosił ponadto kanał Edu Junior, który jeszcze nie rozpoczął nadawania (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...