reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX L3 wkrótce w DVB-T2

dodano: 2023-11-24 18:03 | aktualizacja: 2023-11-24 21:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

DVB-T2 telewizja antena naziemna MUX L3, którego operatorem jest MWE Broadcast z grupy MWE Networks, przejdzie na DVB-T2/HEVC w połowie grudnia br., dowiedział się satkurier.pl. Zmiana standardu w tym samym czasie co MUX 3 z kanałami TVP ma na celu oszczędzenie widzom konieczności przeprowadzenia dodatkowego strojenia odbiornika.

satkurier.pl
DVB-T2 telewizja naziemna antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
15 grudnia br. MUX L3 zostanie przełączony na DVB-T2/HEVC. Nastąpi to w tym samym czasie co zmiana standardu nadawania MUX 3 w zachodniej części Polski (województwo zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie).
 

- MUX L3 zmieni standard na DVB-T2/HEVC w tym samym czasie co MUX 3 w zachodniej Polsce - poinformował satkurier.pl Michał Winnicki, założyciel MWE Networks.

MUX L3 jest od niemal miesiąca dostępny z dwukrotnie większą mocą niż dotychczas, przez co poprawił się jego zasięg. Można go odbierać na k. 36 (594 MHz) z nadajników zlokalizowanych w Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim.

Aktualnie w MUX L3 naziemnej telewizji cyfrowej dostępne są następujące kanały telewizyjne: Filmax, Home TV, Junior Music, Power TV, STARS.TV, TV Okazje i TVC HD.

Michał Winnicki nie zdradził, jak od 15 grudnia będzie wyglądać oferta MUX L3. W wyniku zmiany standardu na DVB-T2 zwiększy się pojemność tego multipleksu, którą operator będzie mógł przeznaczyć na podniesienie jakości do HD i/lub na dodanie nowych kanałów.

Poza MUX L3, grupa MWE Networks zarządza jeszcze dwoma innymi multipleksami lokalnymi: MUX L1 i MUX L4. MUX L1 z Jeleniej Góry nadaje w DVB-T2 już od połowy 2022 roku, natomiast MUX L4 (Wrocław, Świdnica) na razie nie zostanie przełączony do DVB-T2.
 

- Nie planujemy zmiany standardu MUX L4, bo w umowach z dużymi nadawcami mamy tam jasno określony standard DVB-T/H.264. Widzowie z Dolnego Śląska będą mogli dalej w starym standardzie odbierać komercyjne programy z MUX 8 oraz MUX L4 - poinformował satkurier.pl Michał Winnicki, założyciel MWE Networks.

MUX L4 aktualnie obejmuje kanały: Echo24 HD, Filmax, Home TV, Junior Music, Nuta Gold, Nuta.TV, Polsat HD, Power TV, STARS.TV, TV Okazje, TVC HD, TVN HD i XtremeTV. Można go odbierać na k. 27 (522 MHz).

W ofercie MUX L1 (w DVB-T2) znajdują się: Echo24 HD, Filmax HD, Home TV, Junior Music, Nuta Gold, Nuta.TV, Power TV HD, STARS.TV, TVT (Zgorzelec), TV Dami, TV Okazje, TVC HD i XtremeTV. Można go wyszukać na k. 38 (610 MHz).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...