reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Viaplay znów opóźnia publikację wyników

dodano: 2023-11-29 08:04
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Viaplay Group Viaplay Group ponownie przesunęła termin publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał 2023 roku. Nie ogłosiła ich 24 października, nie ogłosi ich też 29 listopada. Dobra wiadomość jest taka, że publikacja została przesunięta tylko o jeden dzień.

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Rada Dyrektorów Viaplay Group podjęła decyzję o przesunięciu publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał 2023 roku na dzień po zamknięciu notowań na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie, w czwartek 30 listopada, w celu kontynuowania rozmów z największymi akcjonariuszami, kredytodawcami i posiadaczami obligacji na temat potencjalnego dokapitalizowania Grupy - czytamy w komunikacie Viaplay Group.

23 października br. Viaplay Group ogłosiła, że jej rada dyrektorów podjęła decyzję o przesunięciu publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał 2023 roku, w oczekiwaniu na zakończenie trwających rozmów z trzema największymi akcjonariuszami Grupy (według strony internetowej Viaplay są to: Grupa CANAL+ - 12,01 proc., Schibsted - 10,11 proc. i Nordea Funds - 8,68 proc.), a także jej kredytodawcami i posiadaczami obligacji, na temat potencjalnego dokapitalizowania Grupy, oraz w oczekiwaniu na zakończenie trwających rozmów dotyczących potencjalnej sprzedaży części działalności międzynarodowej oraz potencjalnych partnerstw na różnych rynkach.

Viaplay Group ogłosiła w lipcu br. nową strategię i plan, który obejmuje między innymi:
  • skupienie się na podstawowej działalności w krajach nordyckich (Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji), Holandii oraz na Viaplay Select;
  • wdrożenie nowego modelu operacyjnego;
  • zmniejszanie skali biznesu, nawiązywanie współpracy lub całkowite wyjście z pozostałych rynków międzynarodowych - Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady - poza Viaplay Select;
  • odpowiednie dobranie rozmiaru i wycena oferty produktów w krajach nordyckich;
  • podjęcie dużego programu redukcji kosztów;
  • przeprowadzenie natychmiastowego przeglądu strategicznego w celu rozważenia wszystkich opcji, w tym sublicencji na treści, sprzedaży aktywów, zastrzyków kapitałowych, refinansowania zadłużenia lub sprzedaży całej Grupy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...