reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

6,7 mld funtów za prawa do Premier League na Wyspach

dodano: 2023-12-05 16:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC/Sky

Premier League Angielska Premier League podpisała nowy 4-letni kontrakt dotyczący praw telewizyjnych do transmisji meczów w Wielkiej Brytanii. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie ligi. Kontrakt został zawarty ze spółkami telewizyjnymi Sky Sports, TNT Sports i BBC, a jego łączna wartość wynosi 6,7 mld GBP (7,8 mld euro). W porównaniu z obecną umową (5 mld GBP w ciągu 3 lat) koszt praw telewizyjnych wzrósł o 5% rocznie. Sky Sports i TNT Sports nadal będą nadawać piłkarskie rozgrywki Premier League w Wielkiej Brytanii do 2029 r., a najważniejsze wydarzenia będą dostępne w BBC.

satkurier.pl
Premier League logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premier League podpisuje rekordową umowę dotyczącą praw telewizyjnych w Wielkiej Brytanii

Zgodnie z nową umową większość meczów Premier League będzie transmitowana przez Sky Sports – 215 z 380 meczów w sezonie.
Sky Sports pokaże wieczorne mecze w piątki i poniedziałki oraz pełną relację z trzech rund meczowych rozgrywanych w środku tygodnia. Ponadto na mocy nowej umowy Sky Sports będzie transmitować wszystkie 10 meczów ostatniego dnia każdego sezonu. Większość meczów w okresie świątecznym, wraz z powrotem piłki nożnej Premier League w Boxing Day będzie na platformie Sky (UK).

TNT Sports zabezpieczyło prawa do transmisji 52 meczów, które będą rozgrywane w soboty w porze lunchu oraz dwie rundy w środku tygodnia w sezonie.

BBC Sport otrzymało prawa do skrótów wszystkich 380 meczów Premier League w każdym sezonie, a także dodatkowe prawa cyfrowe do platform internetowych BBC.

Umowa zacznie obowiązywać w sezonie 2025/26. Transakcja ta była największą sprzedażą praw do transmisji sportowych w historii Wielkiej Brytanii.

Źródło: advanced-television.com  digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

599 zł Więcej...