reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy, bezpłatny kanał DF1 w Niemczech

dodano: 2023-12-07 20:21
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

DF1 - das Digitale Fernsehen Od miesięcy w Niemczech trwają przygotowania do przywrócenia sprzed 24 lat marki DF1. Nie jako płatnego pakietu, jak za czasów Leo Kircha, ale jako darmowego kanału telewizyjnego w wysokiej rozdzielczości (HD). Impuls do działania przyniosła decyzja Servus TV o zaprzestaniu linearnej transmisji w Niemczech wraz z końcem 2023 r. i przejście do oferowania treści na żądanie.

DF1 - das Digitale Fernsehen [foto: digitalfernsehen.de]
DF1 - das Digitale Fernsehen


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Servus TV zwolni slot transmisyjny w telewizji satelitarnej i kablowej, co wiąże się z przejęciem całkiem dobrego zasięgu, ponieważ większość gospodarstw domowych umieściło stację wysoko na listach kanałów. Wniosek na nadawanie DF1 został już złożony.

Przekaz DF1 HD będzie nieszyfrowany (FTA) z satelity Astra 1L (19,2°E) na tp. 7 o częstotliwości 11,303 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Kanał zajmie aktualną pozycję programową ServusTV HD Deutschland.

Widzowie rozpoznają nowy kanał przede wszystkim po nowym logo. Ramówka będzie bardzo przypominać Servus TV Deutschland, dlatego, że DF1 nabyło wiele materiałów od tego nadawcy. Ponadto w planach jest współpraca z platformą streamingową DAZN, która dostarczy szereg bezpłatnych treści sportowych.

Nadawcą nowej stacji DF1 jest firma DF1 Medien GmbH z siedzibą przy Beta Straße 1 w Unterföhring (Bawaria w regionie Monachium). 20 lat temu w tym miejscu znajdowała się siedziba KirchGruppe. 100% udziałów w DF1 Medien GmbH posiada MC Medien GmbH, której udziałowcem jest Ludwig Schäffler. Jest on weteranem świata mediów w Unterföhring od lat 80-tych XX wieku i wraz ze swoją firmą telekomunikacyjną MTI Teleport München GmbH świadczy usługi techniczne dla niemal całej bawarskiej branży telewizyjnej. MTI posiada ogólnokrajową sieć światłowodową, do której w szczególności są podłączone stadiony piłkarskie.

Pierwszy, cyfrowy pakiet płatnej telewizji w Niemczech został uruchomiony 28 lipca 1996 roku przez Leo Kircha i jego koncern medialny KirchGruppe (dawny właściciel m.in. stacji telewizyjnych Pro7 i Sat.1). Pakiet nosił nazwę DF1 - das Digitale Fernsehen.
1 października 1999 r. Leo Kirch połączył pakiet płatnej telewizji z Premiere. Od tego czasu znak towarowy nie był używany.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...