reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Walka o życie” na kanale Polsat 2

dodano: 2023-12-10 13:23 | aktualizacja: 2023-12-10 20:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat Cafe Polsat 2 Polsat2 „Walka o życie” Na kanale Polsat 2 wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Walka o życie”, którego producentem jest Jake Vision. Jego gospodynią będzie Katarzyna Zdanowicz, prowadząca program „Wydarzenia” (emisja w stacjach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News, Polsat News 2 i Wydarzenia 24) oraz podcast wideo „Zdanowicz pomiędzy wersami”, dostępny na portalu Interia. Program „Walka o życie” mogą obecnie oglądać widzowie kanału Polsat Cafe.

Polsat Cafe Polsat 2 Polsat2 „Walka o życie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Walka o życie” to opowieść o ludziach ciężko doświadczonych przez los, zmagających się z różnymi chorobami. Przez wszystkie historie przeprowadza widzów Katarzyna Zdanowicz - dziennikarka prowadząca program „Wydarzenia” (emisja w stacjach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News, Polsat News 2 i Wydarzenia 24 - więcej tutaj) oraz podcast wideo „Zdanowicz pomiędzy wersami” w Interii. Jest osobiście zainteresowana takimi dramatycznymi opowieściami, bo ją bezpośrednio dotknęły ciężkie doświadczenia.

W programie „Walka o życie” głównym mianownikiem wszystkich opowieści są czas i choroba, ostatnie dni przed ważnym zabiegiem, konsultacją czy diagnozą. Bohaterami poszczególnych historii są nie tylko chorzy, ale także ich rodziny i lekarze. Kamera towarzyszy pacjentom w najważniejszych momentach ich choroby. Historie ludzkie są główną osią narracji. Niektóre przedstawione w tym programie wydarzenia wstrząsnęły opinią publiczną.

W tym odcinku widzowie poznają historie trzech bohaterek. Osiemnastoletnia Weronika została napadnięta przez sforę psów. Cudem przeżyła, całe jej ciało pokryły blizny. Aby dziewczyna znów mogła się cieszyć życiem, potrzebuje licznych operacji plastycznych. Zawsze może liczyć na miłość i opiekę swoich rodziców. Druga z bohaterek tego programu też ma na imię Weronika. Ta dzielna dwudziestodwulatka z powodu ciężkiej choroby rok temu straciła obie nerki. Teraz czeka na przeszczep narządu od swojej mamy. To będzie niezwykła sytuacja, bo osoba, która była dotąd dla chorej największym wsparciem, wkrótce też stanie się pacjentką, a lekarze będą na sali operacyjnej toczyć podwójną walkę o życie. Najtrudniej jest jednak patrzeć na cierpienie dziecka. Trzecia z bohaterek tego odcinka to kilkuletnia Gabriela. Gdy miała rok potwornie poparzyła się gorącą wodą. Z powodu błędu lekarskiego pojawiły się groźne komplikacje. W ciągu kilku następnych lat przeszła dwadzieścia zabiegów chirurgicznych i to jeszcze nie koniec jej problemów zdrowotnych. Co w życiu jest najważniejsze? Skąd wziąć siłę na najważniejszą walkę - walkę o życie? Gdy ktoś choruje, to choruje cała jego rodzina, dlatego tak ważna jest każda chwila, która prowadzi do wyzdrowienia i do powrotu do normalnego życia.

„Walka o życie” to produkcja firmy Jake Vision. Reżyserką programu jest Dominika Łukaszewska, autorkami scenariusza są Dominika Łukaszewska i Beata Tabak, producentką wykonawczą jest Beata Tabak, kierowniczką produkcji Klara Cieszkowska, a prowadzącą Katarzyna Zdanowicz.

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu programu „Walka o życie” wyemitowany zostanie premierowo w niedzielę, 10 grudnia br. o godzinie 18:00 na kanale Polsat 2 (więcej tutaj).
 
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat
Katarzyna Zdanowicz w programie „Walka o życie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Walka o życie” - sezon 1., emisja w niedzielę, 10 grudnia 2023 roku o godz. 18:00 na kanale Polsat 2. Program mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat Cafe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...