reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Firma BT ogłasza przełom technologiczny w streamingu

dodano: 2023-12-09 21:40 | aktualizacja: 2023-12-11 13:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: BT Group

BT Group logo 360px BT Group zaprezentowała pionierską technologię dostarczania treści na żywo przez Internet – Multicast-Assisted Unicast Delivery (MAUD). Firma BT twierdzi, że nadawcy, w tym BBC, będą zaangażowani w ocenę i potencjalne testowanie tej technologii w celu obsługi szeregu treści na żywo. W przeciwieństwie do transmisji unicast, technologia MAUD wykorzystuje multicast do grupowania pojedynczych strumieni we wspólny strumień.

BT Group
MAUD BT Group technologia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Firma BT twierdzi, że MAUD ma znaczną przewagę nad zwykłą technologią multicast, ponieważ jej integracja jest przejrzysta dla aplikacji odtwarzacza. Oznacza to, że dostawcy usług treści nie muszą modyfikować aplikacji swoich klientów, aby móc korzystać z tej technologii.

Według BT MAUD zużywa do 50% mniej przepustowości w szczytowych momentach, redukując zużycie energii poprzez wykorzystanie mniejszej liczby pamięci podręcznych.

Wzmacniając argumenty za multicast, firma BT opublikowała nowe badanie, które pokazuje, że 90% widzów w Wielkiej Brytanii nadal ogląda treści na żywo – przede wszystkim wiadomości i sport – za pośrednictwem telewizji, a ponad połowa robi to przynajmniej raz dziennie.

MAUD został opracowany przez zespół ds. badań nad dostarczaniem treści w laboratoriach badawczych firmy BT z siedzibą w Adastral Park w Suffolk. Celem było stworzenie rozwiązania do wydajnej transmisji strumieniowej na żywo, wrażliwego na potrzeby różnych organizacji na ścieżce dostarczania treści, stwierdziła firma BT.

Przypomnijmy, że MAUD został zaprezentowany nadawcom na targach IBC 2023 w Amsterdamie.

Minimalne wymagania integracyjne

Istnieją już rozwiązania multicast ABR – w szczególności od dostawcy technologii Broadpeak, który dostarczył rozwiązania między innymi dla streamera DAZN i operatora telekomunikacyjnego Bouygues Telecom.

Jednakże firma BT twierdzi, że jej rozwiązanie jest inne, ponieważ minimalizuje wymagania dotyczące integracji i dlatego jest bardzo odpowiednie dla dostawców OTT.

Firma twierdzi, że dużą zaletą, jaką zapewnia jej technologia, jest eliminacja konieczności modyfikowania aplikacji do odtwarzania treści.

BT twierdzi, że może zaoszczędzić w Wielkiej Brytanii aż 16,5 mld GBP (funtów) na strumieniowym potopie.

Kolejną zaletą jest to, że wszystkie raporty dotyczące dostaw i wydajności, których właściciel treści lub dystrybutor potrzebuje od swojego dostawcy CDN, są utrzymywane i dzięki temu płynne. Firma BT twierdzi, że poprzednie wdrożenia tego typu funkcji wymagały dużo pracy przy dostosowywaniu aplikacji odtwarzaczy.

Howard Watson, dyrektor ds. bezpieczeństwa i sieci w Grupie BT, powiedział:

- MAUD to ogromny przełom w sposobie dostarczania treści przez Internet. Opracowany w naszych wiodących na świecie laboratoriach w Adastral Park w Suffolk, MAUD może być kluczowym rozwiązaniem w zarządzaniu stale rosnącym obciążeniem ruchem. Łącząc poszczególne strumienie, MAUD zapewnia bardziej niezawodny i spójny obraz, niezależnie od tego, czy klienci korzystają z sieci Wi-Fi, światłowodowej czy komórkowej.


Paolo Pescatore, założyciel PP Foresight, powiedział:

- Bez względu na to, czy są to Euro czy Eurowizja, gra na Twitchu czy występy w Glastonbury, dane pokazują, że widzowie nadal cenią sobie wrażenia na żywo, nawet w erze telewizji na żądanie. Ponieważ wydarzenia sportowe i wydarzenia na żywo zwiększają szczytowe zapotrzebowanie sieci na nowy poziom, wspaniale jest widzieć innowacje zapewniające, że wysokiej jakości treści na żywo mogą dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców na wielu typach urządzeń i być możliwe w sposób coraz bardziej zrównoważony pod względem środowiskowym.


Źródło: newsroom.bt.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...