reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2 aresztowania za nielegalny streaming

dodano: 2023-12-14 15:28 | aktualizacja: 2023-12-14 16:23
autor: HP | źródło: ERSOU

ERSOU logo 360px Aresztowano dwóch mężczyzn, co do których istnieje podejrzenie, że stoją za nielegalną sprzedażą pirackich pakietów abonamentów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii. Mowa o pirackim dostępie do kanałów Sky UK. Jednoczesne wydanie nakazów aresztowania pod adresami zamieszkania w Harlow i Chigwell w Essex, Waltham Cross w Hertfordshire i Lanarkshire w Szkocji doprowadziło do aresztowania mężczyzn pod zarzutem oszustwa, prania brudnych pieniędzy i przestępstw związanych z własnością intelektualną.

Gotówka i pirackie dekodery (ERSOU)
ERSOU-piractwo-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dochodzenie prowadzone przez Jednostkę Operacji Specjalnych Regionu Wschodniego (ERSOU) dotyczy kanału Telegramu sprzedającego nieautoryzowany dostęp do pakietów Sky TV, które prawdopodobnie zostały odsprzedane tysiącom użytkowników końcowych, przynosząc tym samym zyski przekraczające 800 tys. funtów.

Specjalistyczni śledczy finansowi przejęli także 17 tys. funtów w gotówce, niestandardowe urządzenia do streamingu i szereg dekoderów cyfrowych, które przesłano do dalszego badania.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w celu dalszego przesłuchania, a następnie zwolnieni za kaucją. Działania policji są w toku.

Ponadto mężczyzna zatrzymany pod adresem w Harlow został również aresztowany za naruszenie pozwoleń na broń palną, po skonfiskowaniu dwóch strzelb.

Detektyw inspektor Steve Payne z regionalnej jednostki ds. przestępczości zorganizowanej ERSOU powiedział, że aresztowania stanowią część śledztwa w sprawie wyrafinowanej operacji przestępczej na dużą skalę, która wygenerowała znaczne sumy pieniędzy w wyniku nielegalnej sprzedaży pakietów abonamentów telewizyjnych.

- Wiemy z doświadczenia, że ​​pieniądze wygenerowane w ten sposób nielegalnymi metodami często przeznaczane są na finansowanie szerszej przestępczości zorganizowanej, dlatego kluczowe znaczenie ma zatrzymanie osób zaangażowanych.

- Uzyskaliśmy również dostęp do danych osób kupujących transmisje i przypominam każdemu, kto to zrobi, że złamie prawo i ostatecznie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

- Jesteśmy wdzięczni ERSOU i zaangażowanym siłom za podjęcie tego działania, które będzie miało znaczący wpływ na nielegalną sprzedaż Sky TV

– dodał Matt Hibbert, dyrektor ds. przeciwdziałania piractwu na Wielką Brytanię 

- Będziemy nadal wspierać wysiłki mające na celu zamknięcie zorganizowanych sieci biorących udział w kradzieży naszych treści na dużą skalę oraz ochronę konsumentów przed ryzykiem związanym z dostępem do treści w ten sposób. Każdy, kto jest zaniepokojony tymi zagrożeniami, może odwiedzić BeStreamWise.com, aby uzyskać więcej informacji.


Źródło: police.uk  essexlive.news 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...