reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MultiChoice wróciło do Malawi

dodano: 2023-12-15 19:42
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

DStv antena satelitarna Południowoafrykański operator płatnej telewizji MultiChoice wznowił świadczenie usług w Malawi po długiej batalii o ceny z lokalnym regulatorem. Firma MultiChoice Africa Holdings (MAH) powiedziała, że wraca do działalności dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego w Lilongwe z początku grudnia.

Multichoice
Multichoice-africa-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator reaktywował wszystkie metody płatności, aby umożliwić uiszczanie opłat abonamentowych zgodnie z harmonogramem cenowym, obowiązującym od 1 sierpnia 2023 roku.

Cieszymy się, że możemy wznowić usługi w Malawi i jednocześnie pragniemy zapewnić naszych klientów, że mogą powrócić do naszych usług jak poprzednio. Oprócz powrotu do świadczenia usług, MAH w geście dobrej woli zapewniło bezpłatny dostęp klientom w Malawi, którzy byli aktywni przynajmniej raz w bieżącym roku, tj. od 1 kwietnia 2023 roku i którzy posiadają działający dekoder DStv, do naszego pakietu premium przez 9 dni od 6 grudnia do 14 grudnia 2023 roku. Następnie dostęp będzie oparty na uiszczanych opłatach abonamentowych

- powiedział dyrektor ds. korporacyjnych i zarządzania interesariuszami w DStv w Malawi, Keabetswe Modimoeng.


W sierpniu br. firma MultiChoice podała, że nie będzie już oferować platformy DStv w Malawi po tym, jak lokalna spółka zależna ogłosiła zamiar podniesienia opłat za dostęp do usługi. MAH podało, że decyzja była następstwem nakazu wydanego przez Sąd Najwyższy w Lilongwe w sprawie między MultiChoice Malawi (MCM) a organem regulacyjnym MACRA.

MAH argumentowało wiele razy, że lokalna spółka zależna nie jest odpowiedzialna za ustalanie cen usług, a ustalanie odbywa się niezależnie przez spółkę dominującą. MultiChoice Malawi nie oferuje DStv dla ogółu społeczeństwa. Lokalna jednostka jest odpowiedzialna za naziemną ofertę cyfrową GOtv, na którą składała wniosek i uzyskała zgodę regulatora na korekty cenowe.

MultiChoice Malawi zostało założone w 1996 roku jako lokalna franczyza.
Podobne firmy działają też w takich krajach, jak Angola, Botswana, Etiopia, Ghana, Kenia, Mauritius, Mozambik, Namibia, Nigeria, Republika Południowej Afryki, Uganda, Zambia czy Zimbabwe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...