reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MultiChoice wróciło do Malawi

dodano: 2023-12-15 19:42
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

DStv antena satelitarna Południowoafrykański operator płatnej telewizji MultiChoice wznowił świadczenie usług w Malawi po długiej batalii o ceny z lokalnym regulatorem. Firma MultiChoice Africa Holdings (MAH) powiedziała, że wraca do działalności dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego w Lilongwe z początku grudnia.

Multichoice
Multichoice-africa-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator reaktywował wszystkie metody płatności, aby umożliwić uiszczanie opłat abonamentowych zgodnie z harmonogramem cenowym, obowiązującym od 1 sierpnia 2023 roku.

Cieszymy się, że możemy wznowić usługi w Malawi i jednocześnie pragniemy zapewnić naszych klientów, że mogą powrócić do naszych usług jak poprzednio. Oprócz powrotu do świadczenia usług, MAH w geście dobrej woli zapewniło bezpłatny dostęp klientom w Malawi, którzy byli aktywni przynajmniej raz w bieżącym roku, tj. od 1 kwietnia 2023 roku i którzy posiadają działający dekoder DStv, do naszego pakietu premium przez 9 dni od 6 grudnia do 14 grudnia 2023 roku. Następnie dostęp będzie oparty na uiszczanych opłatach abonamentowych

- powiedział dyrektor ds. korporacyjnych i zarządzania interesariuszami w DStv w Malawi, Keabetswe Modimoeng.


W sierpniu br. firma MultiChoice podała, że nie będzie już oferować platformy DStv w Malawi po tym, jak lokalna spółka zależna ogłosiła zamiar podniesienia opłat za dostęp do usługi. MAH podało, że decyzja była następstwem nakazu wydanego przez Sąd Najwyższy w Lilongwe w sprawie między MultiChoice Malawi (MCM) a organem regulacyjnym MACRA.

MAH argumentowało wiele razy, że lokalna spółka zależna nie jest odpowiedzialna za ustalanie cen usług, a ustalanie odbywa się niezależnie przez spółkę dominującą. MultiChoice Malawi nie oferuje DStv dla ogółu społeczeństwa. Lokalna jednostka jest odpowiedzialna za naziemną ofertę cyfrową GOtv, na którą składała wniosek i uzyskała zgodę regulatora na korekty cenowe.

MultiChoice Malawi zostało założone w 1996 roku jako lokalna franczyza.
Podobne firmy działają też w takich krajach, jak Angola, Botswana, Etiopia, Ghana, Kenia, Mauritius, Mozambik, Namibia, Nigeria, Republika Południowej Afryki, Uganda, Zambia czy Zimbabwe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...