reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Transmisje Formuły 1 wrócą do RTL

dodano: 2023-12-19 11:55 | aktualizacja: 2023-12-19 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: RTL/Sky/satkurier.pl

RTL F1 Formuła 1 wyścig GP 360px Sky Deutschland i RTL Deutschland zawarli strategiczne partnerstwo w zakresie treści. Współpraca pomiędzy dwoma wiodącymi niemieckimi dostawcami płatnej i bezpłatnej telewizji da widzom Sky i RTL jeszcze więcej transmisji sportowych na żywo. W efekcie, od sezonu 2024 wybrane wyścigi Formuły 1 będą transmitowane także na kanale RTL (FTA z Astry 19,2°E, a więc bezpłatnie także dla widzów w Polsce). Jest to powrót F1 do RTL.

RTL Formuła 1 F1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Partnerstwo, które początkowo ma trwać 2 lata, przewiduje między innymi, że RTL będzie transmitować w bezpłatnej telewizji 7 wyścigów Formuły 1 na sezon oraz 3 multiligi 2. Bundesligi na sezon, natomiast usługa streamigowa RTL+ pokaże 1 mecz Premier League na kolejkę.

Z drugiej strony, w ramach tej umowy, Sky Deutschland będzie mógł transmitować 2 mecze Ligi Europy UEFA lub Ligi Konferencji UEFA na kolejkę. Partnerstwo obejmuje także prawa do wybranych skrótów, hity Sky Fiction oraz ścisłą współpracę między producentami i zespołami redakcyjnymi obu firm.
 

- Dzięki najwyższej klasy ofercie programowej, Sky Sport jest znany wszystkim fanom sportu jako wiodący dostawca płatnej telewizji, transmitujący wydarzenia sportowe na żywo. Innowacyjne partnerstwo z RTL pozwala nam teraz pokazać jeszcze większej liczbie widzów niektóre z ekscytujących wrażeń sportowych, jakie przygotował dla nich genialny zespół Sky Sport. Daje to wgląd w pełną ofertę subskrypcji. Zwyczaje konsumentów zmieniają się z biegiem czasu. Naszym zadaniem jest przewidywanie tych zmian i oferowanie rozwiązań, które ułatwią im życie. Partnerstwo to podkreśla i dlatego z niecierpliwością czekamy na współpracę z RTL - powiedział Barny Mills, CEO Sky Deutschland.

- RTL Deutschland to miejsce fantastycznych wydarzeń sportowych na żywo i magicznych chwil sportowych w bezpłatnej telewizji i streamingu. Jako lider rynku bezpłatnej telewizji w Niemczech chcemy oferować naszym widzom najlepsze treści - zarówno w RTL, jak i w naszej ofercie streamingowej RTL+. Nowe partnerstwo w zakresie treści ze Sky to kolejny duży krok w kierunku naszej obietnicy „All Inclusive Entertainment”, ponieważ doskonale uzupełnia naszą ofertę fabularną i sportową dotyczącą piłki nożnej, futbolu amerykańskiego i sportów motorowych. Jednocześnie zapewniamy maksymalny zasięg bardzo atrakcyjnych praw sportowych Sky w bezpłatnej telewizji i streamingu, produkowanych przez świetne zespoły po obu stronach - powiedział Stephan Schmitter, CCO, a wkrótce CEO RTL Deutschland.

Partnerstwo Sky Deutschland i RTL Deutschland w skrócie:
  • 7 wyścigów Formuły 1 w sezonie w RTL, a także wszystkie kwalifikacje i 1. wyścig sezonu na wszystkich platformach RTL
  • 3 multiligi 2. Bundesligi w sezonie w RTL
  • 1 mecz Premier League w kolejce w RTL+
  • Wybrane skróty
  • 2 mecze Ligi Europy lub Ligi Konferencji w kolejce na platformie Sky
  • Formaty fabularne od Sky, takie jak „Der Pass” czy „Das Boot”, w RTL+ (bez wyłączności)

Współpraca Sky i RTL rozpocznie się w 2024 roku. Szczegóły dotyczące wyboru wyścigów i meczów będą ustalane przed ich transmisją.

Sport na żywo i dodatkowe treści to dopiero początek szerszej współpracy pomiędzy RTL Deutschland i Sky Deutschland, której celem jest udostępnianie jeszcze większej ilości treści w przyszłości, informują nadawcy.

Parametry techniczne - RTL Deutschland (SD):
Astra 1L (19,2°E)
tp. 89 (12,188 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)

W Polsce prawa do transmisji Formuły 1 posiada Viaplay (do końca 2025 roku), jednak latem 2025 roku platforma zamierza zakończyć działalność w naszym kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...