reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Filmowe Boże Narodzenie i Nowy Rok z TVP Historia

dodano: 2023-12-20 00:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Historia W grudniu br. kanał TVP Historia poleca swoim widzom takie produkcje filmowe jak „Zezowate szczęście”, „Rejs”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, „Miś”, „Obywatel Jones”, „Cristiada”, „Midway”, „Legend” i „Konwój”.

TVP Historia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Święta Bożego Narodzenia, sylwester i Nowy Rok z TVP Historia to gwarancja filmów najwyższej jakości - zarówno tych nowych i zagranicznych, jak i klasyków polskiej kinematografii. W każdy świąteczny dzień na widzów czekać będzie relaks z najsłynniejszymi polskimi komediami wszech czasów oraz ostatnimi hitami kina amerykańskiego i kina europejskiego, które zaspokoją pragnienie rozrywki na najwyższym poziomie - zapowiada nadawca.

Grudzień 2023 roku w ofercie kanału TVP Historia:

„Zezowate szczęście”
reżyseria: Andrzej Munk
emisja: w niedzielę, 24 grudnia 2023 roku o 14:35

Bogumiła Kobieli wciela się w groteskową i karykaturalną postać Jana Piszczyka - pechowego oportunisty, próbującego na siłę przypodobać się co chwilę zmieniającym się władzom. Fatum ciąży jednak nad Piszczykiem i wszystkie jego „metamorfozy” zawsze kończą się tak samo. Film w 1960 roku był nominowany do „Złotej Palmy” w Cannes. W rolach głównych występują Bogumił Kobiela, Edward Dziewoński i Wojciech Siemion (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

„Cristiada”
reżyseria: Dean Wright
emisja: w niedzielę, 24 grudnia 2023 roku o 21:55

Film historyczny, który opowiada o wybuchu i przebiegu Cristiady, powszechnego powstania w obronie wiary katolickiej w latach dwudziestych poprzedniego stulecia w Meksyku. - Reżyser Dean Wright, choć ten film to jego debiut, był specjalistą od efektów specjalnych w takich filmach, jak „Titanic” czy „Władca Pierścieni”, a więc „Cristiada” pełna jest niezwykle efektownych scen batalistycznych czy wiernie odwzorowanych kostiumów i scenografii - zapowiada nadawca.

„Rejs”
reżyseria: Marek Piwowski
emisja: w poniedziałek, 25 grudnia 2023 roku o 15:20

Kultowa komedia z 1970 roku, która przedstawia absurdy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na pokładzie statku wycieczkowego płynącego Wisłą zjawia się pasażer na gapę. Kapitan bierze go za nowo zatrudnionego animatora kulturalnego i w ten sposób zaczyna się prawdziwa komedia pomyłek. W rolach głównych występują Wanda Stanisławska-Lothe, Stanisław Tym, Zdzisław Maklakiewicz i Jan Himilsbach (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

„Midway”
reżyseria: Roland Emmerich
emisja: w poniedziałek, 25 grudnia 2023 roku o 22:05

Dramat wojenny z 2019 roku. „Midway” to opowieść o bitwie, która była punktem zwrotnym w wojnie na Pacyfiku między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Japonią. Po grudniowym ataku na Pearl Harbor wszystko szło po myśli Japończyków. Baza w pobliżu atolu Midway była dla Amerykanów ostatnim szańcem. - Film Rolanda Emmericha to historia bitwy i ludzi, którzy odmienili losy świata - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”
reżyseria: Stanisław Bareja
emisja: we wtorek, 26 grudnia 2023 roku o 18:45

Komedia Stanisława Barei z 1978 roku wyróżnia się nie tylko ikonicznymi cytatami, ale także doborem obsady - w końcu nie zawsze role bohaterów drugo- i trzecioplanowych stają się bardziej legendarne niż tych głównych. W rolach głównych wystąpili Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek, Krzysztof Kowalewski i Bronisław Pawlik, a niezapomnianymi bohaterami drugiego planu stali się m.in. Józef Nalberczak czy Jerzy Duszyński (więcej tutaj).

„Obywatel Jones”
reżyseria: Agnieszka Holland
emisja: we wtorek, 26 grudnia 2023 roku o 21:35

Polsko-brytyjsko-ukraiński film historyczny oparty na faktach. To opowieść o młodym walijskim dziennikarzu, który po przeprowadzeniu wywiadu z Adolfem Hitlerem wyrusza do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, by opisać prawdę o gwałtownie postępującej modernizacji. Trafia tam w sam środek mroźnej zimy na głodującej Ukrainie. Film zdobył trzy „Złote Lwy” na „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni w 2019 roku (więcej tutaj).

„Miś”
reżyseria: Stanisław Bareja
emisja: w niedzielę, 31 grudnia 2023 roku o 17:35

Jak wykorzystać systemowe absurdy na swoją własną korzyść? To najlepiej wie Ryszard Ochódzki. Czy jednak cwaniactwo wystarczy, by przechytrzyć byłą małżonkę w wyścigu o pieniądze? - „Miś” to dzieło absolutnie kultowe, które warto obejrzeć też z innego powodu: cenzura obeszła się z nim dosyć łagodnie, w przeciwieństwie do wielu innych dzieł z tego okresu - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Legend”
reżyseria: Brian Helgeland
emisja: w niedzielę, 31 grudnia 2023 roku o 22:25

Film Briana Helgelanda, reżysera i zdobywcy „Oscara”, to oparta na faktach historia narodzin i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggiego Krayów. W podwójną rolę wcielił się Tom Hardy, za nią wiele nagród i nominacji. - „Legend” to prawdziwy popis brytyjskiego aktora, który na długo pozostaje w pamięci - zapewnia nadawca.

„Konwój”
reżyseria: Sam Peckinpah
emisja: w poniedziałek, 1 stycznia 2024 roku o 21:00

Film sensacyjny z 1978 roku. „Konwój” to opowieść o urażonej męskiej dumie, która inicjuje powstanie największego w historii konwoju, którego kierowcy wypowiedzą wojnę policji wszystkich stanów. - Film, podobnie jak inne w dorobku Sama Peckinpaha, to mocna i niepoprawna politycznie klasyka kina, która wcale się nie zestarzała - zapewnia nadawca (więcej tutaj).
 
Andy Garcia i Eva Longoria w filmie „Cristiada”, foto: TVP
Andy Garcia i Eva Longoria w filmie „Cristiada”, foto: TVP
Ali MacGraw w filmie „Konwój” , foto: TVP
Ali MacGraw w filmie „Konwój” , foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...