reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ponad 3,5 mln Samsung Smart TV podłączonych do Internetu

dodano: 2023-12-21 11:28
autor: Jan Borejko | źródło: Samsung

Samsung Smart TV Tizen Samsung poinformował, że przekroczył w Polsce liczbę 3,5 mln telewizorów podłączonych do Internetu. Według wewnętrznych danych firmy, w listopadzie 2022 roku aktywnych Samsung Smart TV było w naszym kraju 3 378 874, natomiast w tym samym miesiącu bieżącego roku już prawie 3,6 mln. Wynik ten daje ponad 6% wzrost na przestrzeni zaledwie czterech kwartałów.

Samsung
Samsung Smart TV Tizen


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung jest jedną z pierwszych firm, która podłączyła swoje telewizory do Internetu. Jak wynika z danych firmy, gospodarstwa domowe, które wybierają telewizory Samsung chętnie korzystają z pełni ich możliwości. Są one uruchomione średnio przez nieco ponad 6 godzin dziennie przez 24 dni w miesiącu. W ujęciu miesięcznym w przybliżeniu daje to blisko 184 godzin korzystania z telewizora.

Tizen – mózg i serce telewizorów Smart TV

Samsung Smart TV opiera się na systemie operacyjnym Tizen, który firma rozwija od 2015 roku. Ten bazujący na Linuxie sieciowy system typu „open source” jest otwarty dla wszystkich i współpracuje z wieloma różnymi urządzeniami, w tym telewizorami, urządzeniami mobilnymi czy sprzętem AGD. Popularność systemu Tizen potwierdza dodatkowo fakt, że w 2022 roku firma Samsung zdecydowała się udostępnić oprogramowanie producentom innych telewizorów. Dzięki temu z zalet i topowych rozwiązań systemu będzie mogło skorzystać jeszcze większe grono użytkowników na całym świecie.

Smart TV – rozrywka na wyciągniecie ręki

Na platformie Samsung Smart TV jest dostępnych obecnie około 1000 aplikacji, z czego 200 jest polskojęzycznych. Wszystkie uzyskały certyfikaty, które potwierdzają ich zgodność z platformą. Wśród nich znaleźć można nie tylko najbardziej popularne aplikacje oferujące bogatą serialowo-filmową bibliotekę, takie jak Netflix, Player, HBO Max czy Disney+, lecz także muzyczne, dla fanów sportowych emocji czy graczy. Firma rozwija też możliwość grania w chmurze, czego przykładem jest aplikacja Xbox, która otworzyła nową kategorię domowej rozrywki. Dzięki niej do grania już nie potrzeba konsoli, wystarczy aktywna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate i kompatybilny kontroler.

Inteligentny dom

Samsung Smart TV to także wbudowany SmartThings Hub, dzięki któremu domowy ekosystem można zbudować bez dodatkowych modułów zewnętrznych, łączących różne domowe urządzenia IoT. Umożliwia to wygodną współpracę z telewizorem, ale także innymi kompatybilnymi urządzeniami, takimi jak pralka, lodówka, piekarnik czy odkurzacz. Dzięki aplikacji użytkownicy otrzymują kompleksowy wgląd również w to, ile energii zużywają ich urządzenia, mogą kontrolować tę konsumpcję i w efekcie obniżyć miesięczne rachunki. Ponadto, można dzięki aplikacji otrzymywać powiadomienia na dużym ekranie, np. o zakończonym cyklu prania czy suszenia bez potrzeby przerywania filmu. To nie tyko znaczne ułatwienie, ale też oszczędność czasu w zarządzaniu domowymi obowiązkami. Jeśli chodzi o podgląd i zarządzanie kompatybilnymi urządzeniami to wystarczy jedna aplikacja SmartThings dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8 i wyższe, iOS 13 i wyższe).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...