reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Starlink ma 2,3 mln aktywnych klientów

dodano: 2023-12-22 11:59 | aktualizacja: 2023-12-27 13:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starlink - platforma X

Starlink antena logo 1sat.pl 360px Usługa szerokopasmowego satelitarnego Internetu Starlink firmy SpaceX ma ponad 2,3 mln aktywnych klientów. To jest o 300 tys. więcej abonentów niż 3 miesiące temu.

Starlink
Starlink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednakże Starlink nie lubi nazywać swoich użytkowników „abonentami”, co przynajmniej potwierdzałoby istnienie relacji handlowej. Starlink twierdzi, że jest dostępny na wszystkich 7 kontynentach i w ponad 70 krajach. Operator usługi dodał ostatnio nowy kraj: Paragwaj.

Skarga dotycząca liczb dotyczy głównie użytkowników mobilności w okresie letnim, którzy mogą korzystać z umów miesięcznych, a nie mają umowy rocznej.

Widać, że usługa Starlink staje się popularna na świecie i to nawet w krajach, gdzie teoretycznie nie powinna działać. Wzrosty wydają się całkiem duże. W IV kwartale 2022 r. liczba ta wynosiła zaledwie 1 milion klientów, a jeśli uda się utrzymać poziom 300 tys. na kwartał, to do końca 2024 r. liczba ta prawdopodobnie przekroczy 3,5 mln aktywnych terminali.

Ukraina otrzymała od Polski nową partię 5 tys. terminali Starlink.

Rząd polski przekazał te urządzenia w celu zapewnienia łączności na terytoriach pierwszej linii frontu i przedsiębiorstwach infrastruktury krytycznej na Ukrainie.

Według wypowiedzi Michaiła Fiodorowa, szefa Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, na Ukrainie działa już około 47 tys. terminali Starlink, z czego ponad 19,5 tys. pochodzi z Polski.
 

Starlink jest teraz dostępny na Malediwach, Marianach Północnych i Guam na Pacyfiku, a także w Kostaryce, Hondurasie, Eswatini i ParagwajuUsługa otrzymała specjalne zezwolenie izraelskiego Ministerstwa Komunikacji na świadczenie usług na terenie całego kraju, a także w Strefie Gazy.

Usługa satelitarna SpaceX ma obecnie ponad 2,3 mln abonentów w 70 krajach i terytoriach na całym świecie. W swojej historii firma wystrzeliła 5627 satelitów Starlink, z czego 5248 znajduje się obecnie na orbicie, a 4566 jest w służbie.

Ponadto SpaceX zaprezentowało kolejną generację terminala Starlink.

Nowy terminal wyposażony jest w cieńszą, futurystyczną antenę inspirowaną kształtem Cybertrucka, z o 10% większym polem widzenia, bez napędu, z ręczną orientacją anteny za pomocą oprogramowania, routerem Wi-Fi 3. generacji o zwiększonym zasięgu i prędkości (Wi-Fi Fi 6), podwyższony standard wodoodporności (IP67 typ 4) oraz możliwość pracy przy wietrze o prędkości przekraczającej 96 km/h. 

Źródło: aboutspacejornal.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...