reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Kultura: Boże Narodzenie, sylwester i Nowy Rok

dodano: 2023-12-22 20:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura W grudniu br. kanał TVP Kultura poleca swoim widzom takie produkcje programowe jak „Klasyczna literatura i kino”, „Kolędy z Mazowszem”, „Kolędy Śląska”, „Alicia Keys: Live in LA 2020” i „Koncert noworoczny z Wiednia 2024”, a w ramach pasma „Świąteczne pasmo teatralne” (Teatr Telewizji) spektakl „Nie igra się z miłością”.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, święta Bożego Narodzenia, sylwester i Nowy Rok w stacji TVP Kultura upłyną pod znakiem muzyki. Rodzinne spotkania umilą najpiękniejsze, tradycyjne kolędy w wykonaniu zespołów Mazowsze i Śląsk. Również wielbiciele teatru znajdą coś dla siebie w „Świątecznym paśmie teatralnym”. Stary Rok widzowie pożegnają w towarzystwie premierowego koncertu Alicii Keys, a w poniedziałek, 1 stycznia 2024 roku kanał przywita widzów „Koncertem noworocznym z Wiednia”.

Grudzień 2023 roku w ofercie kanału TVP Kultura:

„Klasyczna literatura i kino”
Odcinek 1.: „Romantyczna miłość”
emisja: w niedzielę, 24 grudnia br. o 12:50

Brytyjski serial dokumentalny, prezentujący ekranizacje wybranych dzieł literatury. Pierwszy odcinek przedstawi filmowe adaptacje arcydzieł literackiego romansu, który jest jednym z najwdzięczniejszych i najbardziej poczytnych gatunków. Również w rozległym świecie kina niewiele historii cieszy się taką popularnością, jak filmy romantyczne. Ilekroć trafiają na wielki ekran, przyciągają rzesze widzów.

„Kolędy z Mazowszem”
emisja: w poniedziałek, 25 grudnia br. o 12:00

W Boże Narodzenie widzowie wysłuchają świątecznego koncertu kolęd w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Jak zapowiada nadawca, przygotowane specjalnie dla kanału TVP Kultura widowisko zostało zarejestrowane techniką filmową w nowoczesnej scenografii, a w zestawieniu z tradycyjnymi kolędami, takimi jak między innymi „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna cicha”, „Cicha noc” czy „Dzisiaj w Betlejem”, stało się oryginalnym, artystycznym przedsięwzięciem.

„Kolędy Śląska”
emisja: w poniedziałek, 25 grudnia br. o 15:55

Polskie kolędy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert został zarejestrowany we wnętrzach zabytkowego pałacu w Koszęcinie.

„Świąteczne pasmo teatralne” (Teatr Telewizji):
„Nie igra się z miłością”
emisja: we wtorek, 26 grudnia br. o 20:20

Tragikomedia napisana 160 lat temu. Para głównych bohaterów to prawie jeszcze dzieci, chociaż już skażone gorzką wiedzą o kłamstwach i zdradzie. Spotykają się po latach pobytu w szkołach i klasztorach. Wspominają czasy dzieciństwa, pierwsze porywy serca, obietnice miłości wiernej aż po grób. Jednak w ich obecnym postępowaniu zbyt dużo jest gry pozorów, igrania z uczuciami własnymi i partnera. Fałsz, który wkrada się w ich życie, musi doprowadzić do klęski obojga. Tak dwudziestoczteroletni autor odniósł się również do młodych bohaterów (Kamilla ma 18 lat). - Surowo i ze sporą dozą ironii. Choć gorzkie tony łagodzi poetycki dowcip i romantyczna pochwała czystości serc - czytamy w opisie (więcej tutaj i tutaj). W obsadzie znaleźli się Jadwiga Jankowska Cieślak, Irena Kwiatkowska, Danuta Kowalska, Wojciech Pokora, Marek Kondrat, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski i Jan Kobuszewski. Reżyserką jest Olga Lipińska, za scenografię odpowiadają Tatiana Kwiatkowska i Jerzy Gorazdowski, a za montaż Wiesława Grzyb (więcej tutaj i tutaj).

„Alicia Keys: Live in LA 2020”
emisja: w niedzielę, 31 grudnia 2023 roku o 22:00

Kameralny koncert amerykańskiej piosenkarki, autorki tekstów, pianistki i producentki muzycznej Alicii Keys, zarejestrowany w kwietniu 2020 roku na scenie Ace Hotel Theatre w Los Angeles. Podczas występu artystka wykonała takie utwory jak „Fallin'”, „Empire State of Mind”, „If I Ain't Got You” i „Try Sleeping With A Broken Heart”, a także podzieliła się z publicznością fragmentami swojej książki „More Myself”.

„Koncert noworoczny z Wiednia 2024”
emisja: w poniedziałek, 1 stycznia 2024 roku o 11:15

Tradycyjnie, 1 stycznia widzowie stacji TVP Kultura wysłuchają I części „Koncertu noworocznego z Wiednia”. Wydarzenie transmitowane przez wiele europejskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych gromadzi co roku miliony widzów. Złota Sala Musikverein wypełni się radosnymi polkami i walcami w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich. W noworoczne przedpołudnie poprowadzenie orkiestry przypadnie w udziale (już po raz drugi) Christianowi Thielemannowi (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...