reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ProSiebenSat.1: Mniej Hollywood, więcej programów lokalnych

dodano: 2023-12-23 19:01
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ProSiebenSat.1 Na produkcję z USA nie ma już popytu. Niemiecki koncern medialny ProSiebenSat.1 pokaże mniej seriali i filmów z Hollywood, a zamiast tego będzie polegać na treściach tworzonych lokalnie. – Udział licencjonowanych treści z USA zostanie zmniejszony na rzecz lokalnych formatów, poinformował koncern w miejscowości Unterföhring pod Monachium.

ProSiebenSat.1 Discovery streaming 7TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca największych stacji telewizyjnych w Niemczech, takich jak ProSieben, Sat.1 czy Kabel Eins, odchodzi od wieloletniej praktyki zawierania długoterminowych umów licencyjnych z hollywoodzkimi studiami filmowymi. Jednocześnie nadal będzie kupował amerykańskie treści w sposób selektywny.

ProSiebenSat.1 chce w 2024 roku jeszcze bardziej skoncentrować się na ekskluzywnych treściach lokalnych. Wydatki na to mają wzrosnąć o około 80 mln euro do kwoty 1,05 miliarda euro. Grupa oczekuje, że zmiana strategii treści przyniesie korzyści nie tylko dla platformy streamingowej Joyn, ale także dla głównych kanałów linearnych nadawcy w czasie największej oglądalności. Chodzi tutaj oczywiście o bezpłatne stacje ProSieben i Sat.1.

Amerykańskie filmy i seriale w ostatnich dziesięcioleciach stanowiły główną część ofert programowych u nadawców komercyjnych w Niemczech.
Do dziś USA są uważane za miejsce, gdzie kształtują się trendy programowe. Jednak ostatnio zaobserwowano nowy trend polegający na tym, że publiczni i prywatni dostawcy telewizji i streamingu, a także światowi dostawcy transmisji strumieniowej w coraz większym stopniu polegają na lokalnych treściach na swoich rynkach.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...