reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 7°W?

dodano: 2023-12-25 20:57 | aktualizacja: 2024-03-24 10:01
autor: Rafał Olchowik | źródło: satkurier.pl

Nilesat Na pozycji orbitalnej 7°West stacjonuje kilka satelitów telekomunikacyjnych, które transmitują telewizję, radio oraz usługi łączności i danych na tereny Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu. Znajduje się tu główna konstelacja satelitarna egipskiego operatora Nilesat. Ponadto część usług nadawczych zapewnia też francuski operator Eutelsat. Połączenie sił obu wiodących partnerów daje dostęp do kilkuset bezpłatnych stacji telewizyjnych w całym regionie.

nilesat.com.eg
Nilesat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Najwięksi nadawcy.
Satelity Nilesat/Eutelsat na pozycji orbitalnej 7°W obsługują najbardziej wpływowych nadawców i operatorów telewizyjnych w regionie, dzięki którym widzowie w całym regionie arabskim mogą doświadczać bogatych treści filmowych, sportowych, dokumentalnych i rozrywkowych. Do największych należą pakiety MBC Group - The Middle East Broadcasting Center (Arabia Saudyjska), Rotana Media Group (Arabia Saudyjska), beIN Media Group (Katar), Abu Dhabi Media (Zjednoczone Emiraty Arabskie), SNRT - Société Nationale de Radio et de Télévision Marocaine (Maroko), DMI/DU - Dubai Media Incorporated (Dubaj), JMC - Jordan Media City (Jordania) czy Saudi Broadcasting Authority (Arabia Saudyjska). Należy też wspomnieć o płatnej platformie satelitarnej OSN - Orbit Showtime Network, która dostarcza najnowszą rozrywkę premium z Zachodu, Arabii i Filipin na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ponad 100 kanałów przynosi najnowsze hity kinowe, wielokrotnie nagradzane seriale w języku angielskim i arabskim oraz wiele serii emitowanych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Obok dużych panarabskich gigantów medialnych, satelity obsługują różnych nadawców z Kataru, Sułtanatu Omanu, Syrii, Egiptu, Palestyny, Jemenu, Libanu, Libii, Sudanu, Iraku, Kurdystanu, Tunezji, Maroka i wielu innych krajów Bliskiego Wschodu. Kanały są zróżnicowane pod względem treści i obejmują takie gatunki, jak sport, dzieci, rodzina, wiadomości, edukacja, rozrywka, dokument, muzyka, filmy i seriale.

Wybór ciekawszych kanałów z FTA:
 
Waar TV koncentruje się na aspektach kulturowych, społecznych i artystycznych oraz ma przesłanie humanitarne i narodowe. Kanał stara się pokazać autentyczność społeczeństwa kurdyjskiego, emitując dramaty, filmy dokumentalne, oryginalną muzykę i programy lokalne. Nadawcą jest firma Waar Media, która powstała w 2014 r. przy wsparciu Neczirwana Barzaniego, byłego premiera a później prezydenta Regionu Kurdystanu.
 
UTV to iracki kanał satelitarny z siedzibą w Bagdadzie, w Iraku. Został uruchomiony w 2020 r. przez szejka Sarmada Al-Khanjar. Jest to kanał o ogólnej rozrywce, skierowany do irackiego społeczeństwa o różnych zainteresowaniach, zwłaszcza do młodzieży. Na antenie programy informacyjne, rozrywkowe i kulturalne.
 
Qatar TV to oficjalny kanał telewizyjny, należący do rządu Kataru. Nadaje ze stolicy Doha. Na swojej antenie emituje amerykańskie, indyjskie i arabskie seriale oraz filmy, a także wydarzenia sportowe, filmy dokumentalne i programy humorystyczne. Początek stacji telewizyjnej przypada na rok 1970. Zasięg znacznie rozszerzono w 1998 roku wraz z rozpoczęciem transmisji z satelitów Arabsat, Nilesat i Eutelsat. Qatar TV jest uważany za jeden z pierwszych kanałów arabskich, który w pełni zaczął korzystać z najnowocześniejszej infrastruktury nadawczej. Było to w 2011 r., kiedy oddano do użytku nowe studio do produkcji programów.
 
Al Ahad TV Channel to satelitarny i naziemny nadawca informacyjny w Iraku, powstały po 2009 roku. Medialne skrzydło szyickiej organizacji paramilitarnej Asa'ib Ahl al-Haq, uważanej za grupę terrorystyczną. Siedziba stacji telewizyjnej mieści się w dzielnicy Karradah w Bagdadzie.
 
Télé Maroc to prywatny kanał telewizyjny, nadający drogą satelitarną ze stolicy Hiszpanii, Madrytu. Zatrudnia ponad 40 dziennikarzy i techników, których misją jest przygotowywanie różnorodnych programów z dokładnością, obiektywizmem, profesjonalizmem i odwagą w szczegółach. W swojej linii redakcyjnej Télé Maroc stara się dotrzeć do wszystkich segmentów marokańskiego społeczeństwa. Ma ponad 50 programów własnej produkcji, począwszy od programów politycznych, dokumentalnych, reportażowych, talk show, artystycznych, kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.
 
StoryChannel skupia się na populacji Berberów (Amazigh) w Maroku, Algierii, Libii, Mauretanii, Tunezji, Nigrze, Mali oraz diasporę w Hiszpanii i Francji. Kanał przekazuje programy oparte na Biblii i stanowi cenne źródło wiedzy i informacji dla wierzących.
 
Al-Aan TV w polskim tłumaczeniu należy rozumieć "Teraz". To jeden z wiodących kanałów satelitarnych w regionie, dostarczających najświeższe wiadomości i rozrywkę na wysokim poziomie. Stacja nadaje z kompleksu medialnego Dubai Media City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szeroka gama treści spełnia potrzeby i pragnienia wielu widzów, zwłaszcza w grupie wiekowej 18-24 lata, dzięki której osiąga wysokie wskaźniki oglądalności.
 
Zee Aflam to najczęściej oglądany w regionie kanał telewizyjny z indyjskimi i bollywoodzkimi hitami filmowymi, które są emitowane z arabskim dubbingiem i napisami. Kanał łączy Bollywood ze światem arabskim od 2008 roku. Ogromny pakiet filmów zaspokaja wszystkie gusta i grupy wiekowe. Romans, komedia, akcja, thriller, horror lub dramat to gatunki filmów, jakie można obejrzeć na antenie tej stacji.
 
LTV to prywatny kanał satelitarny, który nadaje od maja 2018 roku ze stolicy Libanu, Bejrutu. Widzom zapewnia pakiet seriali arabskich, w szczególności syryjskich. Ma też w ofercie programy artystyczne, które są produkowane lokalnie. LTV ma wysoką oglądalność w Syrii pomimo młodego wieku.
 
Cartoon Network Arabia to panarabski, bezpłatny kanał dla dzieci na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Nadawanie rozpoczął w październiku 2010 r. wraz z otwarciem biura Turner Broadcasting Systems Europe w parku medialnym Dubai Media City. Ramówka składa się głównie z kreskówek, wyprodukowanych przez amerykańskie studio animacji Cartoon Network Studios.
 
MBC Iraq to kanał satelitarny, który od 2019 r. oferuje irackiej rodzinie bogaty i zróżnicowany pakiet programów, rozrywki i komedii. Ramówkę wypełniają zarówno produkcje lokalne, jak i wysoko oceniane treści ze świata arabskiego. Należy do MBC Group - wiodącej i największej firmy medialnej w regionie MENA.
 
National Geographic Abu Dhabi to oficjalna wersja znanej na całym świecie amerykańskiej marki National Geographic Channel. Kanał ma siedzibę w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nadaje od 1 lipca 2009 roku, zapewniając realistyczną rozrywkę w dziedzinie technologii, historii naturalnej, archeologii i tajemnic przyrody. Ten kanał jest wynikiem współpracy z Abu Dhabi Media Company.
 
Alkass One to jeden z wielu kanałów sportowych Alkass Sports Channels, nadawanych 24/7 z Kataru. Nadaje różne wydarzenia sportowe, w tym mecze piłki nożnej, wyścigi konne, lekkoatletykę, etc. Ponadto oferuje wiadomości sportowe, wywiady ze sportowcami, panele dyskusyjne i filmy dokumentalne. Oficjalnie nazywa się Al Dawri wal Kass, co oznacza „Ligę i Puchar po arabsku”, ponieważ początkowo transmitowała rodzimą piłkę nożną. Sieć Alkass wystartowała w 2006 r. jako druga sieć z Kataru po Al Jazeera Sports.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Jak odbierać kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...