reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Więcej szczegółów o startującej stacji DF1

dodano: 2023-12-27 18:07
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

DF1 Nowy, niemiecki kanał telewizyjny DF1 jest już gotowy do startu. Jego nadawca DF1 Medien GmbH z siedzibą w Monachium dopiął wszelkie szczegóły dotyczące współpracy z dostawcami treści sportowych. Umowy z DAZN i Deutsche Telekom wydają się być w pełni sfinalizowane.

DF1 [foto: df1.de]
DF1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja Deutsche Eishockey Liga (DEL) w darmowej telewizji. Dla widzów wszystko pozostanie takie same (w odniesieniu do transmisji, przestrzeni programu i jakości prezentacji, za które odpowiada MagentaSport).

DF1 uzyskało prawa telewizyjne do niekodowanych transmisji Niemieckiej Hokejowej Ligi (w skrótce DEL) na zasadzie sublicencji do 2028 roku, którą dotychczas posiadał Servus TV Deutschland. Operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom dysponuje prawami telewizyjnymi DEL do sezonu 2027/28, a wszystkie mecze hokejowe pokazuje za pośrednictwem usługi MagentaSport.

Nowością będzie współpraca z DAZN, która umożliwi pierwszą, bezpłatną emisję telewizyjną kolejnych treści sportowych z płatnego serwisu streamingowego.

DF1 przejmuje również ekskluzywne formaty Servus TV (i tu kolejna nowość), które zostaną uzupełnione własnymi produkcjami z obszaru rozrywki, codziennych treści informacyjnych i wyłącznych praw sportowych. Z materiału promocyjnego DF1 na stronie internetowej df1.de wynika, że przejęte zostaną m.in. programy „Quizjagd” oraz turniej tenisowy ATP Tour.

DF1 HD ruszy 1 stycznia 2024 r. w przekazie nieszyfrowanym (FTA) z satelity Astra 1L (19,2°E) na tp. 7 o częstotliwości 11,303 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Kanał zajmie aktualną pozycję programową ServusTV HD Deutschland.
Ponadto będzie dystrybuowany u wszystkich popularnych operatorów kablowych, platform IPTV i OTT w Niemczech.

Nadawcą nowej stacji jest firma DF1 Medien GmbH z siedzibą przy Beta Straße 1 w Unterföhring (Bawaria w regionie Monachium). 20 lat temu w tym miejscu znajdowała się siedziba KirchGruppe. 100% udziałów w DF1 Medien GmbH posiada MC Medien GmbH, której udziałowcem jest Ludwig Schäffler.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...