reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosja atakuje hotel dziennikarzy w Charkowie

dodano: 2024-01-02 10:42 | aktualizacja: 2024-01-02 12:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ZDF/Ukrinform

Hotel Pałac Charków Ukrinform 360px Rosyjska armia zaatakowała hotel z którego korzystają zagraniczni dziennikarze w Charkowie. Zespół dziennikarzy niemieckiej stacji publicznej ZDF był zakwaterowany w tym hotelu, gdy ten został w sobotę 30 grudnia 2023 r. trafiony w rosyjskim ataku rakietowym. Dwóch dziennikarzy tego zespołu zostało rannych.

Politika Strany
Hotel Pałac Charków Ukrinform 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7-osobowy zespół kierowany przez reporterkę ZDF Alicę Jung przebywał w hotelu Pałac w Charkowie w czasie ostrzału, gdy rakieta uderzyła w budynek. Ukraiński tłumacz został uderzony gruzem i doznał poważnych obrażeń, a ochroniarz został ranny. Pałac Charkowski to hotel, z którego korzystają głównie dziennikarze, ponieważ posiada bunkier.

Rosjanie wieczorem 30 grudnia uderzyli rakietami Iskander-M w budynek hotelu Pałac Charkowski i budynek mieszkalny w centrum Charkowa. W hotelu tym zajętych było 34 pokoje.

 

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że celowo obrał za cel hotel Pałac Charków w Charkowie, twierdząc, że spowodował straty wśród ukraińskich żołnierzy.

Redaktor naczelna ZDF, Bettina Schausten powiedziała:

- To kolejny atak Rosji na wolną prasę. Mamy nadzieję, że ranni koledzy szybko wrócą do zdrowia. ZDF będzie w dalszym ciągu relacjonować wojnę z ukraińską ludnością cywilną.


Reporterka ZDF Alica Jung przekazała:

- Okazuje się, że na Ukrainie nie ma już bezpiecznego miejsca.


Od prawie dwóch lat ZDF nieprzerwanie informuje o rosyjskiej agresji w Ukrainie. Hotele, w których nocowali dziennikarze i pracownicy organizacji pozarządowych, były już wcześniej dotknięte rosyjskimi atakami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...