reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec Muzo.fm na satelicie

dodano: 2024-01-03 15:53 | aktualizacja: 2024-01-04 12:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

Muzo.fm 3 stycznia br. z transpondera nr 15 satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E), o częstotliwości 11,488 MHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK, dzierżawionego przez CANAL+ Polska, usunięty został kodowany przekaz Muzo.fm. Oznacza to koniec emisji na satelicie tej stacji radiowej należącej do Telewizji Polsat. W marcu ub.r. Muzo.fm została usunięta również z transpondera Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), gdzie była dostępna FTA. Kiedy sfinalizowana zostanie sprzedaż Muzo.fm do Grupy ZPR Media i kiedy stacja zmieni nazwę na Eska Rock Extra?

Muzo.fm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stacja Muzo.fm była w ostatnim czasie dostępna drogą satelitarną wyłącznie dla abonentów CANAL+ (na pozycji 320. w EPG). Wcześniej, do marca ub.r. mogły ją odbierać wszystkie osoby korzystające z Hot Birda, za sprawą niekodowanej emisji (FTA).

Teraz Muzo.fm całkiem znika z przekazu satelitarnego. Jednocześnie stację nadal można odbierać na częstotliwościach FM i DAB+, a także online.

W październiku 2022 roku Grupa ZPR Media poinformowała, że zawarła z Telewizją Polsat porozumienie dotyczące kupna udziałów Muzo.fm. Strony spodziewały się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 roku, jednak sprawa znacznie się przeciągnęła.

Dopiero 30 października 2023 roku nastąpiło wydzielenie części majątku spółki Muzo.fm w wyniku podziału. Podział został dokonany przez przeniesienie części majątku spółki Muzo.fm na spółkę Muzo Media w zamian za udziały, które spółka przejmująca wydała jedynemu wspólnikowi spółki dzielonej, tj. Telewizji Polsat.

Jak określono w KRS, przedmiotem przeważającej działalności Muzo Media jest działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych (w przypadku spółki Muzo.fm jest to nadawanie programów radiofonicznych).

Jednak nadal nie sfinalizowano transakcji sprzedaży Muzo.fm do Grupy ZPR Media.

Docelowo stacja radiowa Muzo.fm miałaby się nazywać Eska Rock Extra. Jeszcze w zeszłym roku nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmianę nazwy.

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat przejęła Muzo.fm (wówczas Radio PiN) w 2014 roku. W tym samym czasie uruchomiła też Muzo.tv, którą następnie w 2017 roku przekształciła w Polsat Music HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...