reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Al Aqsa vel Yarmouk 2 TV nadal zakazane

dodano: 2024-01-04 14:21 | aktualizacja: 2024-01-04 20:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Arcom

Arcom regulator Al Aqsa kanał Eutelsat 360px Francuski regulator medialny Arcom złożył zapytanie do francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat w związku z nadawaniem kanałów telewizyjnych, Al Aqsa i Yarmouk 2 TV (także jako Al Aqsa live), mających powiązania z Hamasem, organizacją znajdującą się na liście podmiotów prowadzących działalność podlegającą unijnym środkom ograniczającym.

Al Aqsa
Al Aqsa TV Eutelsat transmisja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał był nadawany na satelicie Eutelsat 8 West B (8°W).

Arcom jako organ regulacyjny w zakresie komunikacji audiowizualnej i cyfrowej twierdzi, że to  Eutelsat odpowiada za nadawanie treści nawołujących do nienawiści lub przemocy, co jest sprzeczne z francuskim prawem telekomunikacyjnym. Arcom zwracał się do operatora Eutelsat o zaprzestanie nadawania tych kanałów, aby uniknąć poważnych ataków na porządek publiczny i godność ludzką.

Stacja Al Aqsa, znana również jako Yarmouk 2 TV, nadawała z satelity Eutelsat 8 West B (8°W) do 16 października 2023 r., kiedy to Eutelsat był w stanie wynegocjować usunięcie go z odpowiedniego pakietu. Kanał nadawał ze studia w Gazie. Jego sygnały zostały wyłączone przez operatora Eutelsat z satelity Eutelsat 8 West B na pozycji 8°W (10,971 GHz, pol. H w wiązce MENA, poza zasięgiem w Polsce).

Eutelsat wskazał firmie Arcom, że nie ponosi odpowiedzialności za te transmisje, ponieważ kanały te znajdują się w pakiecie jednego z jego klientów. Jednak zdaniem francuskiego regulatora medialnego Eutelsat mógł wiedzieć, że kanały te są nadawane na jego satelitach. Kanał Al Aqsa pojawił się na liście kanałów w pakiecie pod inną nazwą, nawet jeśli z obrazu wynikało, że faktycznie była to Al Aqsa. Tak często podszywaja się stacje, które nie mogą być legalnie nadawane, np. rosyjski Pierwyj Kanał.

Zdaniem Arcom, jako operator satelitarny, Eutelsat odpowiada za monitorowanie treści emitowanych na swoich satelitach i powinien dbać o ich zgodność z obowiązującymi przepisami. Decyzja Arcom sugeruje, że Eutelsat miał wiedzę na temat charakteru nadawanych programów i że nie podjął odpowiednich środków, aby zapobiec rozpowszechnianiu nielegalnych treści.

Arcom po prostu przypomniał Eutelsatowi o jego obowiązkach w drodze oficjalnego zawiadomienia.

Źródło: telesatellite.com  broadbandtvnews.com  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...