reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Gala „Miss Ziemi 2023” w stacji TVP Kobieta

dodano: 2024-01-04 16:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kobieta/satkurier.pl

Miss Ziemi Miss Earth W Ho Chi Minh w Wietnamie odbyła się gala finałowa 23. konkursu „Miss Ziemi” („Miss Earth”). O koronę dla najpiękniejszej walczyło 85 kandydatek. Polskę reprezentowała Ewa Jakubiec, Miss Polonia 2023. „Miss Ziemi” to 3. co do wielkości, zaraz po „Miss Świata” („Miss World”) i „Miss Wszechświata” („Miss Universe”), międzynarodowy konkurs piękności. Relację z tego wydarzenia pokaże premierowo kanał TVP Kobieta, który organizuje akcję „Ekoweekend w TVP Kobieta”, nagrodzoną podczas 50. „Międzynarodowej Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej” w Łodzi.

Miss Ziemi Miss Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 22 grudnia 2023 roku w Ho Chi Minh w Wietnamie odbyła się gala „Miss Ziemi 2023” („Miss Earth 2023”). W sobotę, 6 stycznia 2024 roku o godzinie 18:30 stacja TVP Kobieta zaprasza na relację z finału tego konkursu. Polskę reprezentowała Miss Polonia 2023, Ewa Jakubiec, która była jedną z 85 kandydatek do korony.

„Miss Ziemi” („Miss Earth”) to trzeci co do wielkości (zaraz po „Miss World” i „Miss Universe” - więcej tutaj) międzynarodowy konkurs piękności. Jest organizowany od ponad 20 lat. W wydarzeniu uczestniczą reprezentacje z blisko 90 krajów. Główną ideą i misją konkursu jest promocja postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

Kim jest najpiękniejsza Polka, Ewa Jakubiec? W czerwcu 2023 roku została wybrana na Miss Polonia 2023. Jest dyplomowaną pielęgniarką w trakcie specjalizacji anestezjologicznej oraz studentką zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i studentką studiów EMBA z zakresu ochrony zdrowia na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Pracuje w klinice medycyny estetycznej przy zabiegach transplantacji włosów. Jest wolontariuszką i ambasadorką wielu kampanii społecznych i charytatywnych takich jak „Dotykam = Wygrywam” (profilaktyka raka piersi), „Tak dla zdrowia rodziny”, czy „FAS Off” (kampania kierowana do kobiet w ciąży). Pasjonatka jazdy motocyklem. Jej największym marzeniem jest podróż do Australii.

Miss Polonia Ewa Jakubiec przyleciała do Wietnamu na miesięczne zgrupowanie przed finałem „Miss Ziemi”, gdzie uczestniczyła w wielu przedfinałowych aktywnościach. W tętniącym życiem mieście Ho Chi Minh wzięła udział między innymi w ceremonii przyznania szarf, gali powitalnej, oficjalnych prezentacjach w strojach narodowych i kostiumach kąpielowych. Na wszystkich wydarzeniach Polka ubrana była w kreacje od polskich projektantów, między innymi Angeliki Józefczyk, Andżeliki Chruścińskiej, Emila Wieczorka, Madonna Atelier czy marki Zaquad.

Kandydatki do tytułu „Miss Ziemi” uczestniczyły w sadzeniu drzew, budując świadomość w obszarze ochrony środowiska i ponownego zalesiania terenów. Miały okazję zaprezentować swoje projekty ekologiczne.

Jak informuje nadawca, kanał TVP Kobieta poprzez swoje programy promuje ochronę środowiska naturalnego i buduje świadomość ekologiczną. Stacja TVP Kobieta z okazji Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, przygotowuje specjalny repertuar oraz włącza się w akcję sprzątania świata. Akcje te kanał TVP Kobieta promuje pod nazwą „Ekoweekend” (więcej tutaj). Podczas 50. „Międzynarodowej Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej” w Łodzi stacja TVP Kobieta otrzymała wyróżnienie w kategorii „Działania CSR” za akcję „Ekoweekend” (więcej tutaj).

Relacja z finału wyborów Miss Ziemi 2023” wyemitowana zostanie premierowo w sobotę, 6 stycznia br. o godzinie 18:30 w stacji TVP Kobieta (więcej tutaj).
 
Ewa Jakubiec reprezentowała Polskę w konkursie „Miss Ziemi 2023”, foto: TVP
Ewa Jakubiec reprezentowała Polskę w konkursie „Miss Ziemi 2023”, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP


„Miss Ziemi 2023” - emisja w sobotę, 6 stycznia 2024 roku o godz. 18:30 na kanale TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...