reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Nawet myszy idą do nieba” w stacji Ale Kino+

dodano: 2024-01-05 14:15 | aktualizacja: 2024-01-05 21:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Canal+ Polska Česká Televize CT „Nawet myszy idą do nieba” Na kanale Ale Kino+ wyemitowany zostanie premierowo polsko-czesko-francusko-słowacki film „Nawet myszy idą do nieba”. Producentami animowanego filmu są Animoon, Fresh Films, CinemArt i Les Films du Cygne, koproducentami CANAL+ Polska, Česká Televize (CT) i EC1 Łódź - Miasto Kultury, wsparcia finansowego udzielili Program Kreatywna Europa i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Film to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa Ivy Procházkovej, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Afera, w przekładzie Julii Różewicz.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Canal+ Polska Česká Televize CT „Nawet myszy idą do nieba”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Nawet myszy idą do nieba” wyemitowany zostanie premierowo w sobotę, 6 stycznia br. o godzinie 8:50 na kanale Ale Kino+.

Mała myszka Czmyszka (w tej roli Beata Wyrąbkiewicz) i lis Rudeusz (Karol Jankiewicz) spotykają się w niebie. Z czasem stają się najlepszymi przyjaciółmi. Razem wyruszają w podróż, by odnaleźć tatę myszki i zmierzyć się z własnymi słabościami.

Reżyserami filmu „Nawet myszy idą do nieba” są Denisa Grimmova i Jan Bubeniček, autorami scenariusza Alice Nellis i Richard Malatinsky, a za zdjęcia odpowiadał Radek Loukota. Głosów postaciom użyczyli Beata Wyrąbkiewicz, Monika Wierzbicka, Klaudiusz Kaufmann, Ryszard Olesiński, Zbigniew Konopka i Karol Jankiewicz. Film to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci „Nawet myszy idą do nieba” („I myši jdou do nebe”) Ivy Procházkovej, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Afera, w przekładzie Julii Różewicz (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Nawet myszy idą do nieba” pojawił się w kinach w piątek, 29 kwietnia 2022 roku (więcej tutaj).
 
Bohaterowie animacji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nawet myszy idą do nieba”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Bohaterowie animacji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nawet myszy idą do nieba”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Okładka książki „Nawet myszy idą do nieba” Ivy Procházkovej w przekładzie Julii Różewicz, foto: Wydawnictwo Afera
Okładka książki „Nawet myszy idą do nieba” Ivy Procházkovej w przekładzie Julii Różewicz, foto: Wydawnictwo Afera


„Nawet myszy idą do nieba” - emisja w sobotę, 6 stycznia 2024 roku o godz. 8:50 na kanale Ale Kino+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...