reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SzlagierTV szykuje się do startu [akt.]

dodano: 2024-01-17 17:39 | aktualizacja: 2024-01-19 21:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks/satkurier.pl

SzlagierTV Polska grupa medialna MWE Networks planuje uruchomić nowy kanał muzyczny - SzlagierTV. Do jego startu miałoby dojść w lutym lub marcu bieżącego roku. Oferta całodobowej stacji SzlagierTV będzie składać się z muzyki biesiadnej, śląskiej. - Mamy nadzieję, że SzlagierTV spotka się z zainteresowaniem i stanie się ważnym punktem na mapie polskiej telewizji muzycznej - powiedział Karol Warda, wiceprezes MWE Networks. Gdzie SzlagierTV będzie dostępny?

SzlagierTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SzlagierTV będzie dostępny na platformie satelitarnej CANAL+ (FTA na satelicie), w telewizjach kablowych oraz na lokalnych multipleksach telewizji naziemnej należących do MWE Networks, poinformował satkurier.pl Karol Warda, dyrektor programowy i produkcji, wiceprezes Grupy MWE Networks. Będzie nadawany w rozdzielczości HD i SD - w zależności od kanału dystrybucji.
 

- Wniosek o przyznanie koncesji został złożony w listopadzie. Obecnie dopełniamy pozostałych formalności. Bardzo zależy nam na sukcesie SzlagierTV, który będzie pierwszym w Polsce 24-godzinnym kanałem nadającym muzykę śląską, biesiadną i góralską, ale też będziemy emitować przyśpiewki na urodziny, wesela czy imieniny. Chcemy podtrzymać tradycyjny nurt i kulturę. Warto też wspomnieć, że obserwujemy trendy w krajach sąsiednich, takich jak Niemcy czy Czechy, gdzie powstają nowe kanały z muzyką szlagierową. SzlagierTV będzie świetnym dopełnieniem naszego pakietu, który obejmuje również kanały takie jak Nuta TV, Nuta Gold, Power TV, Junior Music oraz Ultra 4K TV - poinformował satkurier.pl Karol Warda, dyrektor programowy i produkcji, wiceprezes Grupy MWE Networks.

Szefową kanału jest Anna Zawiślińska - dyrektor muzyczna w MWE Networks (wcześniej była szefową Polo TV).

SzlagierTV to jedna z kilku nowości zapowiadanych przez grupę MWE Networks na 2024 rok. Innymi są kanały telewizyjne Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel, na które nadawca uzyskał już koncesje.
 

- W nowym roku uruchomimy 4 nowe kanały, z czego 2 na pewno będą nadawane satelitarnie. Wszystkie 4 naziemnie w naszych MUX-ach lokalnych - poinformował w listopadzie ub.r. na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks.

Junior Channel ma wystartować 15 lutego br. na lokalnych multipleksach telewizji cyfrowej. W ramówce znajdą się m.in. „Cocomelon”, „Bobaski” i „Autobus Buster”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...