reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Fuzja Sony-Zee kończy się konfliktem

dodano: 2024-01-25 20:01
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

biznes Japoński koncern Sony odwołał wartą 10 mld dolarów fuzję z Zee Entertainment w związku z obawą o wyniki finansowe indyjskiego giganta medialnego i odmową akceptacji obecnego dyrektora generalnego Zee, Punita Goenki na stanowisku po fuzji.

businesstoday.in
ZEE TV i Sony Pictures Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Indyjska spółka zależna Sony wysłała do Zee pismo z rozwiązaniem umowy, w którym stwierdziła, że warunki zamknięcia fuzji nie zostały spełnione do ostatecznej daty uzgodnionej w momencie zawierania umowy wstępnej.

Sony domaga się również opłaty za rozwiązanie umowy w wysokości 90 mln dolarów, zarzucając naruszenie umowy o współpracy w zakresie fuzji przez Zee. Indyjska firma kategorycznie odrzuciła wszelkie roszczenia i twierdzenia spółek zależnych Sony, w tym roszczenia o opłatę za rozwiązanie umowy. Zee z kolei zapowiada podjęcie niezbędnych kroków w celu ochrony długoterminowych interesów swoich podmiotów i nie wyklucza podjęcia odpowiednich działań prawnych.

Spółka utrzymuje, że konsekwentnie pracowała nad wdrożeniem umowy i zaangażowała się w rozmowy w celu przedłużenia harmonogramu jej zakończenia.

Fuzję nękały opóźnienia i problemy, w tym śledztwo regulacyjne w sprawie zarzutów, że Goenka oraz jego ojciec i założyciel firmy, Subhash Chandra, próbowali wyprowadzić fundusze do innych spółek w ramach Zee. Oboje zaprzeczają tym zarzutom.

Goenka, który przebywał w indyjskim mieście Ayodhya podczas kontrowersyjnej inauguracji hinduskiej świątyni przez premiera Indii, Narendra Modi na miejscu XVI-wiecznego meczetu zrównanego z ziemią przez tłumy w 1992 roku, odpowiedział, że upadek fuzji jest "znakiem od Pana" i dodał, że podejmie dalsze działania, aby samodzielnie wzmocnić firmę.
 

Kiedy dziś rano przybyłem do Ayodhya na ceremonię Prana Pratishtha, otrzymałem wiadomość, że umowa, o której marzyłem i nad którą pracowałem przez 2 lata, nie doszła do skutku mimo moich największych i najbardziej szczerych wysiłków. Wierzę, że to znak od Pana. Jednak postanowię pójść do przodu i wzmocnić pionierską firmę M&E Company w Bharacie z korzyścią dla wszystkich jej interesariuszy

- napisał dyrektor generalny Zee, Punit Goenka.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...