reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Niekompletna sieć naziemna opóźnia wdrażanie usług OneWeb

dodano: 2024-01-30 16:16 | aktualizacja: 2024-01-31 15:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: OneWeb/satkurier.pl

Eutelsat Oneweb logo red 360px Eutelsat Group spodziewa się spadku przychodów o 7%, ponieważ opóźnienia w uzyskaniu praw do transmisji usług OneWeb w Indiach, Tajlandii, Turcji i innych krajach utrudniają osiągnięcie globalnego zasięgu. Usługę szerokopasmową OneWeb uruchomiono prawie rok temu.

Eutelsat OneWeb
Eutelsat Oneweb Eutelsat Group logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niekompletna infrastruktura naziemna opóźnia wdrażanie usług OneWeb

Eutelsat planował rozpocząć świadczenie tej usługi na całym świecie na początku 2024 roku, po rozmieszczeniu 633 satelitów OneWeb na niskiej orbicie okołoziemskiej LEO, w tym satelitów zapasowych.

Jednakże dyrektor generalna Eutelsat - Eva Bernecke, stwierdziła, że operator ma opóźnienie z wdrożaniem infrastruktury naziemnej i spodziewa się, że do końca czerwca zostanie ukończone jedynie 90 proc. sieci. Do tej pory zainstalowano łącznie 30 bramek, a do końca drugiej połowy 2024 roku planuje się osiągnąć liczbę 38. Wdrożenie pozostałych nastąpi w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Do świadczenia usług globalnych potrzebnych jest około 40 bramek, a wśród krajów, które podpisały znaczące umowy dotyczące zobowiązań w tym zakresie, takich jak Indie i Arabia Saudyjska, istnieją luki.

Opóźnienia we wdrożeniu oznaczają, że Eutelsat oczekuje obecnie, że w roku finansowym kończącym się w czerwcu odnotuje przychody w wysokości od 1,25 mld euro do 1,3 mld euro, w porównaniu z poprzednimi 1,32 mld i 1,42 mld euro, głównie dzięki uruchomieniu dwóch satelitów geostacjonarnych: Eutelsat 10B i Konnect VHTS.

Eutelsat opublikował przegląd transakcji i badanie rynku, stwierdzając, że jego oddział OneWeb osiąga wolniejsze postępy, niż oczekiwano. Skutkiem tego było zmniejszenie przewidywanych przychodów EBITDA na ten rok (do 30 czerwca) o od 75 mln euro do 145 mln euro.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...