reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Viaplay wycofuje się z 3 krajów

dodano: 2024-02-01 11:44 | aktualizacja: 2024-02-01 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Viaplay Viaplay Group i TV3 Group podpisały umowę. Zgodnie z jej warunkami, od 1 lutego br. pełna oferta sportowych transmisji Viaplay w Estonii, na Litwie i Łotwie zostanie objęta sublicencją na potrzeby platformy streamingowej Go3 należącej do TV3 Group. Bezpośredni subskrybenci Viaplay w tych trzech krajach zostaną przeniesieni w marcu do Go3.

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1 grudnia 2023 roku Viaplay Group ogłosiła zamiar wyjścia z krajów bałtyckich i Polski do lata 2025 roku. Po dwóch miesiącach ta szwedzka grupa informuje o wycofaniu się z krajów bałtyckich. Z Polski zamierza wyjść dopiero z końcem czerwca 2025 roku.
 

- To właściwy krok dla biznesu Viaplay Group i dla naszych widzów transmisji sportowych w krajach bałtyckich. Umożliwia nam to jeszcze większe skupienie się na działalności w krajach nordyckich, Holandii i na Viaplay Select (rynkach i obszarach, na których widzimy najlepsze warunki wzrostu i rentowności), a także na Polsce, gdzie będziemy działać do połowy 2025 roku. Jednocześnie nasze treści sportowe w Estonii, na Litwie i Łotwie będą dostępne poprzez dobrze ugruntowaną platformę obsługiwaną przez lokalną grupę

- powiedział Jørgen Madsen Lindemann, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.

Jak informuje grupa, umowa z TV3 nie będzie miała wpływu na wcześniej zgłoszony ujemy free cash flow w wysokości około 2,2 mld SEK, związany z wycofaniem się Viaplay Group z wybranych rynków międzynarodowych w nadchodzących latach.

Prawa sportowe Viaplay Group w Estonii, na Liwie i Łotwie obejmują transmisje Premier League, Ligi Mistrzów UEFA i meczów piłkarskiej reprezentacji narodowej mężczyzn, a także transmisje Formuły 1, NHL i inne. Wszystkie treści sportowe pozostaną dostępne na Viaplay do czasu zakończenia przenoszenia subskrybentów do Go3. Oryginalne treści pozasportowe Viaplay będą dostępne na platformach stron trzecich w krajach bałtyckich po podpisaniu umów - albo poprzez sprzedaż treści, albo poprzez partnerstwa Viaplay Select.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...