reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Channel 4 zamknie 5 kanałów muzycznych

dodano: 2024-02-01 20:46
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

The Box Plus Network Brytyjski nadawca Channel 4 planuje zamknąć 5 kanałów muzycznych w platformach Sky UK, Freesat i Virgin Media. Niespodziewana decyzja uderza w darmową paczkę składającą się z kanałów 4Music, The Box, Kerrang!, Kiss TV i Magic TV. Pakiet The Box Plus Network powstał jako wspólne przedsięwzięcie Channel 4 i Emap (obecnie Bauer) w latach 00-tych.

Box Kerrang Magic 4Music Kiss Upfront


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Channel 4 przejął cały pakiet w 2019 roku. Niestety kanały od lat są na marginesie i nie przynoszą oczekiwanych dochodów, co z kolei nie pasuje do przyszłych celów brytyjskiej "czwórki". Kanały przestaną nadawać w jeszcze w 2024 roku.

Decyzja nie ma wpływu na stacje radiowe Kerrang!, Kiss i Magic, których właścicielem jest Bauer Media.

Do października 2023 r. wszystkie kanały były nadawane w streamingu na stronie internetowej Box Plus Network, ale zostały wyłączone. Channel 4 nawet nie zintegrowało kanałów ze swoją platformą streamingową. Teraz wyszło, że ma inny plan.

Odkąd Channel 4 stał się wyłącznym właścicielem sieci muzycznej The Box Plus Network, w dalszym ciągu spychał kanały na boczny tor. Najbardziej rozpoznawalny z tej grupy 4Music został wyłączony z naziemnej telewizji Freeview. Nadawca zmniejszył również liczbę kanałów. Box Upfront został wyłączony 11 miesięcy po przejęciu pełnej kontroli nad pakietem w 2019 roku, a Box Hits został wycofany w 2022 roku, aby zrobić miejsce dla 4Music w wiązce europejskiej satelity Astra 2G (28,2°E).

Kanały muzyczne nie mają już takiej siły przebicia, ponieważ muzykę i teledyski można strumieniować w aplikacjach YouTube, Spotify, czy Vevo. Niektórzy nadawcy rozszerzają ofertę muzyczną o programy reality show, aby przetrwać i zwiększyć dochody wśród młodszej widowni. Inni postawili na starsze przeboje, aby dotrzeć do odbiorców, którzy dorastali na kanałach muzycznych.

W Wielkiej Brytanii wciąż spada liczba kanałów muzycznych.
Tylko w zeszłym roku doszło do zamknięcia ostatniego kanału muzycznego z rodziny Trace na platformie Sky UK. Uruchomione nowe kanały muzyczne są przeznaczone tylko do przesyłania strumieniowego.

The Box zakończy nadawanie po ponad 30 latach istnienia na rynku.
Kanał został utworzony przez operatorów telewizji kablowej w latach 90-tych XX wieku. Każdy operator miał możliwość regionalizacji transmisji, dzięki czemu widzowie mogli oglądać dostosowaną listę odtwarzania do ich regionu. Ta regionalizacja została utracona po przejściu na ogólnokrajową wersję kanału, gdy zasięg The Box poszerzono o platformę satelitarną Sky.

Czy wszystkie kanały Channel 4 będą zamknięte?
Channel 4 twierdzi, że zamknie inne stacje telewizyjne "we właściwym czasie". Oczywiście jego główny kanał pozostanie, gdyż jest podstawą istnienia Channel 4 jako nadawcy o statusie publicznym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...