reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MultiChoice odrzuca ofertę Canal+

dodano: 2024-02-05 14:22
autor: Jan Borejko | źródło: MultiChoice

MultiChoice canal logosy 360px MultiChoice Group - południowoafrykański nadawca płatnej telewizji, odrzucił ofertę przejęcia od Canal+ Group, należącej do Vivendi. Canal+ złożył niewiążącą ofertę zakupu, lecz MultiChoice Group stwierdziła, że ​​w jej odczuciu wartość jej działalności jest niedoszacowana. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 2,15 mld dol. Tym samym MultiChoice na razie odrzucił ofertę Canal+, ale sytuacja nadal jest dynamiczna [wszystko jest kwestią czasu].

MultiChoice
Multichoice canal fuzja Afryka 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MultiChoice Group argumentuje, że w ofercie zaniżono wartość jej akcji, podczas gdy francuski Canal+ zwiększył swoje udziały powyżej progu obligującego go do złożenia oferty obowiązkowej.

W oświadczeniu złożonym Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu spółka MultiChoice stwierdziła:

- Po dokładnym rozważeniu Zarząd doszedł do wniosku, że proponowana cena ofertowa 105 R w gotówce znacząco zaniża wartość Grupy i jej perspektyw na przyszłość


Spółka MultiChoice dodała, że ​​jej zarząd doszedł do wniosku, że oferta Canal+ „nie daje podstawy do dalszego zaangażowania” przy aktualnie oferowanej cenie.

Canal+ ma już 35 proc. udziałów w MultiChoice.

MultiChoice ujawniło również, że Canal+ zwiększył swoje udziały do 35,01%, w porównaniu z 31,67%, które posiadał jeszcze w czwartek.

To powoduje, że Canal+ przekracza próg 35%, który zobowiązuje go do złożenia oferty obowiązkowej na mocy prawa RPA.

MultiChoice poinformowało, że złożyło zawiadomienie do krajowego panelu przejęć (TRP), z prośbą o wydanie orzeczenia, czy wszystkim posiadaczom akcji zwykłych należy złożyć obowiązkową ofertę.

Zmiany te są następstwem złożonej pod koniec ubiegłego tygodnia przez Canal+ oferty o wartości 1,7 mld dol. w na zakup 68% akcji MultiChoice, których spółka ta nie posiadała jeszcze. Francuska Canal+ Group oświadczyła, że ​​pod warunkiem przeprowadzenia audytu potwierdzającego złoży zarządowi MultiChoice wiążącą ofertę.

Canal+ zauważył, że spółka-matka Vivendi jest w trakcie przygotowań do wprowadzenia jej na giełdę jako odrębnej spółki notowanej na giełdzie, co umożliwi inwestorom bezpośrednie skorzystanie z fuzji z MultiChoice. Potwierdzono też, że jednym z celów przejęcia będzie notowanie na giełdzie papierów wartościowych w Republice Południowej Afryki.

Przejęcie MultiChoice, działającej na rynkach anglojęzycznych na całym kontynencie, uczyniłoby Canal+, operatora pay-tv w Afryce francuskojęzycznej, głównym graczem na rynku płatnej telewizji w całej Afryce.


Źródło: digitaltveurope.com  techcentral.co.za 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...