reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

22 miesiące więzienia w zawieszeniu za lewe dekodery

dodano: 2024-02-05 20:25 | aktualizacja: 2024-02-05 20:52
autor: HP | źródło: FACT

Manchester Police logo Fact piracy 360px.jpg Ponad 8-letnie śledztwo w sprawie piractwa zostało zakończone wyrokiem w zawieszeniu. Mieszkaniec Manchesteru otrzymał wyrok 22 miesiące więzienia w zawieszeniu po ponad 8 latach śledztwa dotyczącym reklamy i sprzedaży nieautoryzowanych (pirackich) dekoderów IPTV. Dochodzenie było prowadzone przez policję Greater Manchester i koalicję antypiracką FACT. Rozpoczęło się w październiku 2015 r. po tym, jak wywiad zasugerował, że witryna sattvuk.co.uk i powiązana z nią strona na Facebooku oferują nielegalne usługi IPTV.

FACT/satkurier.pl
FACT piractwo 40 lat FACT 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
42-letni Jordan Longbottom zapewniał klientom dekodery i inne zasoby techniczne umożliwiające odbiór najwyższej jakości treści telewizyjnych, zwykle nielegalnie pobieranych od brytyjskich nadawców Sky i Virgin.

Pomimo wezwania o zaprzestaniu działalności przez FACT w styczniu 2016 r. Longbottom kontynuował swoją nielegalną działalność, zakładając nową stronę na Facebooku i witrynę internetową www.sattechuk.com . Drugie zawiadomienie wydano w lutym 2016 r., Jordan jednak kontynuował nielegalną działalność.

W styczniu 2017 r. funkcjonariusze policji z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej policji w Greater Manchester wykonali nakaz i przejęli kilka przedmiotów, w tym dekodery i inne urządzenia cyfrowe. Chociaż Longbottoma nie było w tamtym czasie pod adresem objętego nakazem, doprowadziło to do aresztowania Longbottoma w marcu 2017 r. na lotnisku w Manchesterze po jego powrocie z Florydy w USA. Aresztowanie to ujawniło dodatkowe dowody, w tym listę jego klientów, a badanie kryminalistyczne przeprowadzone przez FACT dostarczyło kluczowych dowodów dla jego oskarżenie.

- Dochodzenie w tej sprawie trwało od 2017 r. i pokazało, że nasi funkcjonariusze i personel nie spoczną, dopóki sprawiedliwość nie zostanie wymierzona, a osoby odpowiedzialne nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Nasza jednostka ds. przestępczości gospodarczej wraz z agencjami partnerskimi, takimi jak FACT, będzie aktywnie ścigać i dokładnie prowadzić dochodzenia w sprawie każdego, kto uważa, że ​​łamanie prawa i popełnianie przestępstw w naszych społecznościach jest dopuszczalne

– powiedział Keith Graham z jednostki ds. przestępczości gospodarczej GMP i były detektyw GMP w tej jednostce Paul Bayliss we wspólnym oświadczeniu.

Jordan Longbottom przyznał się do zarzutów związanych z reklamą i sprzedażą nieautoryzowanych dekoderów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...