reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test transmisji wideo 5G podczas Euro 2024

dodano: 2024-06-10 23:14
autor: Jan Borejko | źródło: ARD.de

5G NOS portugalia sieć 5G logo portugalskie 360px.jpg Podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej i Igrzysk Olimpijskich dojdzie do pierwszych testów transmisji 5G w niemieckiej ARD. Po raz pierwszy 4 domy medialne niemieckich stacji ARD, BR, NDR, RBB i SWR, wspólnie będą nadawać wideo na żywo podczas Euro 2024 i IO w Paryżu. Testy transmisji za pośrednictwem nadajników 5G.

RRT 5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Transmisje testowe 5G odbędą się w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie i Halle/Saale

To oznacza, że ​​teoretycznie można dotrzeć do około 8 mln ludzi w Niemczech za pomocą zaledwie kilku lokalizacji nadajników. Transmisje można jednak odbierać wyłącznie za pomocą specjalnych smartfonów, które są już przystosowane do nowej sieci nadawczej 5G.

Po wcześniejszych testach transmisji 5G prowadzonych przez poszczególnych nadawców, jest to pierwszy wspólny test w większej sieci nadawców w Niemczech.

Testowe transmisje 5G na żywo z Mistrzostw Europy w piłce nożnej i Igrzysk Olimpijskich realizowane są we współpracy z Media Broadcast, jednym z największych w kraju dostawców usług w branży nadawczo-medialnej.

Transmisja 5G to nowy światowy standard, dzięki któremu transmisje na żywo można odbierać bezpośrednio na smartfonach lub tabletach, bez zużywania indywidualnej ilości danych. Technologia ta eliminuje możliwość zakłóceń w odbiorze na skutek zbyt dużej liczby jednoczesnych użytkowników. Test dostarczy pewnych spostrzeżeń, które później zostaną uwzględnione przy podejmowaniu decyzji o możliwym wprowadzeniu tej technologii w niemieckiej ARD. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...