reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Freesat bez kanałów Narrative Entertainment

dodano: 2024-02-11 09:50
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

kanały Narrative Entertainment w Wielkiej Brytanii Nagle użytkownicy Freesat stracili dostęp do 9 kanałów FTA z rozrywką, filmami i programami dla dzieci. Firma Narrative Entertainment wyłączyła swoje stacje z bezpłatnej platformy satelitarnej w Wielkiej Brytanii. Freesat jest ofertą złożoną z kanałów FTA na satelitach Astra 2 z pozycji orbitalnej 28,2°E.

Freesat UK
Freesat UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród objętych zmianą jest kanał GREAT! tv, który pokazuje klasykę seriali telewizyjnych, takich jak „Napisała: Morderstwo”, „M*A*S*H” i „Rewolwer i melonik”. Kolejne kanały marki GREAT! (action, movies, romance) oferują szeroką gamę klasycznych filmów gatunkowych, natomiast POP, Tiny POP i POP Max emitują treści rozrywkowe dla dzieci.
 
Kanały, które wycofano z Freesat bez zapowiedzi:
GREAT! tv GREAT! movies POP
GREAT! tv+1 GREAT! romance Tiny POP
GREAT! action GREAT! romance+1 POP Max

Jeśli chodzi o powyższe kanały, to w zeszłym miesiącu ogłoszono zamknięcie Tiny POP nie tylko w usłudze Freesat, ale również w tradycyjnych platformach telewizyjnych, takich jak satelitarna Sky UK, kablowa Virgin Media i naziemna Freeview. Stacja opuści pozostały platformy do 20 marca 2024 roku, pozostając jedynie na platformach streamingowych. Narrative Entertainment uzasadnia swoją decyzję w przypadku Tiny POP zmianami w sposobie odbioru treści przez młodszych odbiorców.

Utrata pozostałych kanałów jest mocno odczuwalna przez widzów Freesat.
W rezultacie na liście bezpłatnej platformy satelitarnej pozostają zaledwie 3 kanały filmowe (Film4, Film4+1, Talking Pictures), a w kategorii dziecięcej są tylko CBBC i CBeebies.

Cały pakiet Narrative Entertainment jest wciąż transmitowany FTA w wiązce brytyjskiej satelity Astra 2F (28,2°E), tp. 110 (11,307 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Posiadacze indywidualnych odbiorników satelitarnych, którzy są w zasięgu wiązki kierunkowej, a także abonenci Sky UK nadal odbierają wszystkie kanały.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...