reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat OneWeb z umową w Australii

dodano: 2024-02-13 18:25 | aktualizacja: 2024-02-14 15:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat Group/Telstra

Eutelsat Oneweb Telstra logo 360px Eutelsat OneWeb zdobył znaczący kontrakt z australijską firmą telekomunikacyjną Telstra. Satelity OneWeb zapewnią „największe wdrożenie usług typu backhaul na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) w Australii” – potwierdził operator satelitarny. Wartość finansowa kontraktu OneWeb - Telstra nie została ujawniona - więcej informacji mogą ujawnić wyniki półrocznego Eutelsatu, które zostaną opublikowane 16 lutego.

Eutelsat OneWeb
Eutelsat Oneweb Telstra Australia logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie usługi następuje po podpisaniu w zeszłym roku wieloletniej umowy, która umożliwi udostępnienie pojemności LEO najbardziej odległym klientom mobilnym Telstry w Australii w celu zwiększenia ich komfortu podczas korzystania z aplikacji działających w czasie rzeczywistym, takich jak połączenia głosowe i wideo.

Zawarcie umowy jest następstwem udanej rozmowy głosowej nadawanej na żywo z wykorzystaniem rozwiązania LEO firmy Eutelsat OneWeb, co stanowi pierwszy przypadek realizacji połączenia satelitarnego typu backhaul w komercyjnej sieci komórkowej z gwarantowanym poziomem jakości usług w Australii.

Ponad 300 zdalnych mobilnych stacji bazowych korzystających obecnie z satelitarnego łącza dosyłowego zostanie podłączonych do rozwiązania LEO Eutelsat OneWeb w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Ta funkcja umożliwi australijskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu Telstra rozszerzenie zasięgu sieci komórkowej, ponieważ będzie wspierać wdrażanie nowych lokalizacji.

Cyril Dujardin, współdyrektor generalny ds. łączności Eutelsat, skomentował:

- Cieszymy się, że możemy wspierać firmę Telstra w zapewnianiu spójnej, najnowocześniejszej łączności swoim klientom w Australii, niezależnie od lokalizacji. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaliczyć firmę Telstra do naszych najbardziej zaufanych partnerów, z którymi będziemy nadal współpracować przy testowaniu i wdrażaniu obecnych i przyszłych technologii.


 

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...